sesli sohbet

2023’te ne kadar emekli maaşı alacağım işte en kolay hesaplama yöntemi

Milyonlarca işyar ve emekli için 2023 yılı zammı netleşti. Ocak ayı maaş zammını belirleyecek olan 2022 Aralık ayı enflasyon sayıları belli oldu. TÜİK Aralık ayı enflasyonunu aylık yüzde 1.18 ve senelik yüzde 64.27 olarak gerçekleştiğini duyurdu. Böylece işyar ve emeklilerin alacağı maaş zammı da kesinleşti. Peki kim ne kadar zam alacak? İşte en kolay maaş hesaplama yöntemi…

Abone ol

Milyonlarca işyar ve emeklinin nefesini tutarak beklediği aralık ayı enflasyon sayıları açıklandı. TÜİK Aralık ayı enflasyonunu aylık yüzde 1.18 ve senelik yüzde 64.27 olarak gerçekleştiğini duyurdu. Emekli maaşı hesaplama ekranı, 2023 ocak zammı ile birlikte tekrardan gündeme geldi. Emekli maaşı alan vatandaşların maaşlarına yılda iki kez zam yapılıyor. Bu zam oranı enflasyon rakamlarına gore belirleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine gore Aralık ayında enflasyon aylık yüzde 1,18 senelik yüzde 64,27 olarak gerçekleşti. Peki, ne kadar emekli maaşı alırım? İşte 2023 ocak zammı ile SSK, Bağkur, 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama

Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlara sunmuş olduğu emeklilik yaşı ve maaş hesaplama robotu yardımıyla emekli aylığınızı öğrenebiliyorsunuz.

Ne kadar emekli maaşı alabilirim?

Emekli maaşınız çalıştığınız süre, ödediğiniz prim miktarı benzer biçimde pek fazlaca kritere gore hespalanıyor. Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlara sunmuş olduğu emeklilik yaşı ve maaş hesaplama robotu yardımıyla emekli aylığınızı öğrenebiliyorsunuz. Kurum tarafınca meydana getirilen açıklamada, “2023 yılı Ocak süreci aylık artışı verileri sisteme yükleninceye kadar uygulama geçici olarak kapatılmıştır.” denildi.

SGK HESAPLAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

T.C. KİMLİK NUMARANIZ İLE SORGULAMA YAPABİLİRSİNİZ

SGK emekli maaşı sorgulama işlemleri:

 https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ bağlantısına giderek giriş yaptıktan sonrasında TC Kimlik Numarası bilginizi girin. SSK Sicil Numarası bilginizi, baba adınızı, nüfusa Kayıtlı olduğunuz ili ve doğum tarihinizi girin. Peşinden sorgulama butonuna tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Prim günü sayısı 3600’den azca olan vatandaşların emekli aylık bilgisi görünmeyecektir.
Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun ne süre emekli olurum robotunu kullanarak tablo ile net bir halde emekli olacağınız yaşı kolayca öğrenebilirsiniz.
Cinsiyetiniz, doğum tarihiniz ve hizmete başlama tarihinizle ilgili alanlarını doldurun.

Maluliyetiniz var mı, erken yaşlanma var mı? kısımlarını evet ya da hayır olarak seçin. SSK prim ödeme gün sayınız, öteki sandıklara ilişik gün sayınız, askerlik/sanatçı gün sayınız fiili gün sayınız, yurt dışı gün sayınız, 3600 günün doldurulmuş olduğu tarih, lüzumlu detayları girip GÖNDER tuşuna bastıktan sonrasında karşınıza net bir tablo çıkacaktır.

4B emekli maaşı hesaplama 

4B Bağ-Kur emeklisi olan vatandaşlar ise e-Devlet sistemine giriş yaparak kolaya alacakları maaş tutarını görüntüleyebilir. Bu işlem için hizmet dökümü sayfasında yer edinen 4B Emekli Maaşı Hesaplama linkine tıklayarak esnaf yada ziraat işçisi seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku