sesli sohbet

32 kişi hayatını kaybetmişti: 4 kişi tutuklandı!

Şanlıurfa’da meydana gelen depremde 32 kişinin hayatını kaybettiği binanın müteahhidi de dahil 4 kişi tutuklandı.

abone

Şanlıurfa’da meydana gelen depremde 32 kişinin hayatını kaybettiği binanın müteahhidi de dahil 4 kişi tutuklandı.

İsias otelinin müdürü 4 kişi gözaltına alındı

Adıyaman’da İsias Otel’in yıkılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında otelin sorumluları 4 kişi tutuklandı.

Adıyaman Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan İsias Oteli hakkında basına ve kamuoyuna yanlış bilgiler aktarıldığı belirtildi.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Adı geçen otel yöneticileri hakkında derhal soruşturma başlatılmış olup, gerekli tüm soruşturma ve soruşturmalar titizlikle yürütülmektedir. Soruşturma kapsamında otel yöneticileri Ahmet Bozkurt, Efe Bozkurt, Amine Bozkurt ve Şule Özbek tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. gerekli işlemler için Adıyaman iline sevk ediliyor. Diğer olası şüpheli/şüpheliler için çalışmalarımız titizlikle devam ediyor ve tüm önlemler alınıyor.”

Diyar Galeria alışveriş merkezinin mülk sahibi ve proje yöneticileri yakalandı

Diyarbakır’da Kahramanmaraş depreminde yıkılan Diyar Galeria İş Merkezi’nin sahibi ile proje yöneticileri, mimar ve inşaat mühendisi İstanbul’da yakalandı.

Diyarbakır Başsavcılığı, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde kentte yıkılan binalar hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Diyarbakır’da yıkılan Diyar Galeria İş Merkezi’nin sahibi Hasibe Yıldırım, mimar proje sorumlusu Şeref Kesgün ve inşaat mühendisi Mustafa Cevat Arsız’ın Kadıköy’de olduğu belirlendi.

Olay yerine gelen ekipler, Yıldırım, Kesgün ve Arsız’ı adreslerinde gözaltına aldı.

Zanlıların işlemleri devam ediyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku