sesli sohbet

64 saat sonra gelen mucize! Küçük Nisa herkesi duygulandırdı: ‘Abi gözümü açayım mı?’

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin hemen ardından Adıyaman’da enkaz altında kalan 8 yaşındaki Nisa, Giresun’dan bölgeye giden arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Türkiye seferber oldu, 10 ili etkiledi.

64 saatte enkazdan kurtarılan Nisa’yı enkazdan çıktıktan sonra kurtaran Giresun Belediyesi itfaiye ekiplerine; “Artık gözlerimi açabilir miyim?” Hüzünle sevinci bir arada yaşattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bölgeyi gezen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Nisa’nın kurtarılmasının ardından sosyal medya hesabından bir video paylaştı; “Adıyaman’da enkaz altından çıkarıldıktan sonra ‘Gözümü açayım mı abi?’ 8 yaşındaki kızımız Nisa dedi. Gözlerini hep umutla aç sevgilim. Bize ilaç gibi geldin. Takımlarımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku