sesli sohbet

ABD’deki Kongre baskınına katılan Arkansaslı Barnett 4,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Bakanlıktan bir notta “Barnett’e 23 Ocak 2023’te resmi bir eylemi engellemek, bir sivil kargaşa sırasında bir polis memuruna müdahale etmek, tehlikeli veya ölümcül bir silahla bir binaya veya yasak alana girmek ve burada kalmak ve düzensiz davranışlarda bulunmak ve düzeni bozmak tehlikeli bir silahla bir bina veya yasak zemin. olmaktan suçlu bulundu” ifade edilmiştir.

Açıklamaya göre, Kongre binasına zorla girerken eski Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin ofisinde masaya bastığı bilinen Barnett, 4,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ABD Bölge Yargıcı Christopher Cooper, Barnett’in iddiaları reddettiğini açıkladı.

62 yaşındaki Barnett, kongre baskınıyla ilgili 4’ü ağır ve 4’ü küçük olmak üzere 8 suçtan hüküm giydi.

Barnett’in Pelosi’nin ofisindeki fotoğrafı basında en çok tanınan görüntülerden biri olmuştu.


Amerika Birleşik Devletleri Kongre Binası’ndaki olaylar

ABD Kongresi, 6 Ocak 2021’de Cumhurbaşkanlığı Seçim Kurulu oylamasını onaylamak için ortak oturumda toplanırken, ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray önünde miting düzenledi.

Mitinge katılan on binlerce protestocu daha sonra Kongre binasına doğru yürüyerek içeri girmeye çalıştı. Polisle göstericiler arasında arbede yaşandı ve yüzlerce gösterici barikatları aşarak Kongre binasına girdi.

Olaylara müdahale etmesi için Ulusal Muhafızlar Kongre’ye gönderildi ve yaklaşık 4 saat süren baskının ardından polis güvenliği sağladı.

Olaylarda bir polis memurunun da aralarında bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku