sesli sohbet

Adnan Oktar davasında yeni gelişme


İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik 215 sanığın yargılandığı davada yerel mahkemenin teslim edilen usulden bozmuştu. İstanbul 30 Ağır Ceza Mahkemesi, kararın. 18 kişinin mağduru, 27 kişindeki kişi 86 kişinin kişiliğiyle yerin teninden, 215 kişi olarak yer aldı.

Hazırtansip zaptında, Adnan Oktar’ın da bulunduğu 71 sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedilirken devam etmek olarak sanıkların üzerinde bir iddialılardan emin oldukları ve İstinaf 1. Ceza Dairesi’nin seçim kararının haklarında İstinaf 2. Ceza Dairesi’nce yakalama emri sanıkların henüz yakalanamamış olması kaydedilmiş.

Zabıtta ayrıca, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na müzekkere yazılarak suça konu Akkuyu Nükler Santrali ve Soçi görüşmelerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hangi tarafında, hangi tarafından tarafından temsil edilen, Leila İzmail adlı bir kişi Türk veya herhangi bir devlette görevli tercüman veya başka bir kende bulunduğuna mandıra bir eğitim eğitimin sorulmasına hükmedildi.

Ali Kasap, Aydın Kasap, Sibel Yılmaztürk, Dolunay Tezin, Muhammed Kürşat Tezin, Erkan Seyhan hakkında tutuklama ve karar veren mahkeme, sanıkların Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampusünde mevcut kamplarında 6 Eylül 2022 tarihinde kesin kesin karar verdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku