sesli sohbet

‘AFAD görevlisiyim” diyerek depremzedelerin 5 milyon TL’lik yardımını çaldı! Böyle yakalandı

Hatay’ın Antakya ilçesindeki kapalı spor salonu çevresinde kendisini AFAD görevlisi olarak tanıtan kişi, Hakkari Yüksekova’dan gelen yardım tırlarını çiftlik deposuna doğru yönlendirdi. Zanlının üst üste yığdığı eşyalar arasında su, çocuk bezi, yumurta, kuru sebze ve tekstil malzemeleri yer aldı.

Hataya’da kendisini Türkmen Derneği başkanı ve AFAD görevlisi olarak tanıtan bir kişinin, deposunda Hakkari, Yüksekova’dan tırları hareket ettirerek depremzedelere yardım ulaştırdığı ortaya çıktı. Ambarda bulunan bazı TIR’larla birlikte eylemle kaçırılan şahsın, deposunda yaklaşık 5 milyon TL değerinde yardım malzemesi topladığı belirlendi.

Hırsız, malzemelerin yığıldığı depoda görevliler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Kendisini “Türkmen derneği” başkanı olarak tanıttı.
Hatay’da merkez Yeni Hatay stadının yanındaki kapalı spor salonunda gözaltına alınan kişinin kendisini ‘Türkmen Derneği’ başkanı olarak tanıttığı ortaya çıktı. Şahsın yardım malzemeleri topladığı ve stokladığı yaklaşık 6 TIR’ı çiftliğine götürdüğü belirlendi. Kaçarken merdivenlerden düştüğü görülen kişinin 5 milyon TL değerinde gıda ve yardım malzemesi çaldığı belirlendi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku