sesli sohbet

AFAD’dan son dakika açıklama! Her 3-4 dakikada bir derem oluyor! 6’dan büyük artçılar olacak!

AFAD Deprem Riski ve Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, “Artçı sarsıntılar devam edecek. Bazıları 6’ya veya daha fazlasına kadar çıkabilir. Hasarlı binalara girilmemesi çok önemlidir. Titremeler her 3-4 dakikada bir meydana gelir.

abone

AFAD’dan derem bölgesi vatandaşlarına yeni bir uyarı geldi. AFAD Deprem Riski ve Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, “Artçı sarsıntılar devam edecek. Bazıları 6’ya veya daha fazlasına kadar çıkabilir. Hasarlı binalara girilmemesi çok önemlidir. 4 ayda kaydettiğimiz deprem sayısını 13 günde kaydettik. Her 3-4 dakikada bir artçı sarsıntılar oluyor.” açıklama yaptı. Tatar şu ifadeleri kullandı:

– Artçı sarsıntı sayısı 6 bin 40’a ulaştı. 4 ile 5 arasındaki artçı sarsıntı sayısı 436, 5 ile 6 arasındaki artçı sarsıntı sayısı ise 40 oldu. Ayrıca 6,6 büyüklüğünde artçı sarsıntı da var.

– 7.7 büyüklüğündeki depremin büyüklüğü 12 oldu. 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremin şiddeti ise 10 büyüklüğüne tekabül ediyor.

– Doğu Anadolu fay zonunun 5 ayrı kolunun koptuğunu biliyoruz. Bu kırılan segmentlere ek olarak Malatya Doğanşehir’de 25 kilometrelik hat boyunca kırılmaların meydana geldiğini biliyoruz.

– Tarlada ölçülen maksimum yer değiştirme 3 metredir. Yerkabuğu, yüzeyde yaklaşık 7,3 metrelik bir yer değiştirmeye tabidir. 30 katrilyon joule enerji açığa çıktı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku