sesli sohbet

Ahmet Davutoğlu’ndan tehdit gibi mesaj: Biz çıkalım masadan seçim mi kazanacaksınız?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçecekleri adayın 6’lı masa liderlerinin sözlerini kabul etmemesi durumunda kriz çıkacağını söylemişti.

Abone ol

Adaylık mevzusu üstünden birbirine düşen 6+1’lik masada, yeni bir kriz patlak verdi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ‘kukla aday’ seçecekleri itirafına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu.

Aday itirafı ortayı karıştırdı

Seçilen adayın 6’lı masa liderlerinin sözlerini kabul etmemesi durumunda kriz çıkacağını söyleyen Davutoğlu, “Seçtiğimiz Cumhurbaşkanı ‘sizin oylarınız düşüktü’ derse kriz çıkar, Meclis desteğini kaybeder, tekrardan seçime gideriz.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’ndan CHP medyasına ayar: “Biz çıkalım, seçim mi kazanacaksınız fazlaca bilmişler”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yakın gösterim politikası güden Tele1 TV’de konuşan Davutoğlu, “Daha iktidara gelmeyen, trollerin hedefi haline gelen Başbakan’a dönerek oy oranını sorana ben nezaketsiz derim, Türk siyasetini bilmiyorsun derim. Bunu açan biri ile de konuşmam. Bu fazlaca rencide edici bir şey. Oy oranımız çıkınca görürsünüz.” dedi.

Davutoğlu sözlerinin devamında muhalif medyaya ve ittifak ortaklarına ayar vererek, “Biz çıkalım masadan, seçim mi kazanacaksınız fazlaca bilmişler?” diye konuştu.
.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku