sesli sohbet

Ahmet Hakan Kızılay’ı topa tuttu! O gün para ilişkisine girilmesi de neyin nesi?

Kahramanmaraş depreminin üçüncü gününde KIZILAY’ın Haluk Levent’in AHBAB’ına 2050 çadır satmasına yönelik eleştirilere Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da katıldı. Ahmet Hakan, “Ülke yüzyılın en büyük felaketine maruz kaldı, mali rapora girmenin ne anlamı var?” diye sordu…

abone

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin üçüncü gününde Kızılay çadırlarının AHBAP’a satışına tepki gösterdi. Ahmet Hakan, “Peki, o zaman para ilişkisine girmenin ne anlamı var? Gün, rutin işlemler günü değil” dedi. Ahmet Hakan, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın “rutin süreç” açıklamasını hatırlatarak şunları yazdı:

İnsanlar mahvoldu! göz görmez

Depremin üçüncü gününü düşünün: felaket büyük. 11 ilde yıkım var. Enkazdan hayatlar kurtulur. Acilen barınma çadırına ihtiyaç var. İnsanlar mahvoldu. Göz görmez.

Böyle bir ortamda Kızılay’ın çadır firmasının kendisinden çadır isteyen AHBAP ile ‘Para ver/çadır al’ ilişkisine girmesi çok garip.

Normal zamanlarda “rutin” olabilir ama…

Normal zamanlarda bu tür işlemler “rutin işlemler” olarak görülebilir. Ancak söz konusu süre normal süre değildir. Felaketin doruğa ulaştığı bir günden bahsediyoruz.

Böyle bir günde deprem bölgesindeki tüm çadır stoklarının acilen gönderilmesi gerekmez mi?

2 bin 50 çadır neden tutuluyor?

2,50 çadır neden tutuluyor? “Yurtdışı hazır çadır stoğu” nedir?

Ülke, yüzyılın en büyük felaketini yaşadı. Yurt dışında mıydı, stokta mıydı… Hiç mi bakılmıyor, hemen deprem bölgesine gönderilmiyor mu?

Ahmet Hakan’ın yazısının tamamını okumak için tıklayın

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku