sesli sohbet

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis’i feshetmesini bekliyor! Devlet Bahçeli kapıyı araladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçime kapıyı aralayıp, karşıcılık yanaşmazsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’i feshedebileceğini söylemiş oldu. “AK Parti’de eğilim, Meclis’in feshi yönünde” diyen Kübra Par,
“Seçimde, 7 Mayıs yada 14 Mayıs zamanı öne çıkacak şeklinde görünüyor” diye yazdı.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk kez erken seçime kapıyı araladı ve muhalefete, “Meclis’te seçimi erkene almazsanız, Cumburbaşkanı Erdoğan’ın Meclis’i feshetmesi anayasal hakkıdır” diye gözdağı verdi. Böylece seçimin erkene alınması kesinleşirken, Habertürk yazarı Kübra Par, AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis’i feshederek seçimleri erkene almasını beklediğini yazda. 

Seçimlerin zamanında yapılmasına da erkene alınmasına da hazır olduklarını belirten MHP lideri Bahçeli “Seçim kararının alınabilmesi için ya 360 milletvekilinin evet oyuyla Meclis sonucu gereklidir ya da Cumhurbaşkanımızın anayasal yetkisine dayanarak Türkiye’yi seçime götürmesi lazımdır. Bahse mevzu bu iki yol da hukukidir, anayasal bir yetkinin kullanım hakkıdır” dedi.

AK Parti kulislerindeki eğilim: Fesih…

HaberTürk yazarı Kübra Par, 18 Haziran’da yapılması planlanan seçimlerin öne alınmasına yönelik tartışmalar mevzusunda AK Parti’de eğilimin, Meclis’in feshedilmesi yönünde bulunduğunu söylemiş oldu. “Seçim tarihinin 18 Haziran’dan ilkin yapılacağı neredeyse kati şeklinde” diyen Par, seçimlerin Ramazan Bayramı’nın arkasından doğrusu 23 Nisan sonrası bigün olabileceğini belirtti. AK Parti’nin önde gelen birkaç ismiyle konuştuğunu aktaran Par, şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan muhalefete koz vereceğine…

“Muhalefetin, ‘6 Nisan sonrası bir tarihe destek vermeyiz’ açıklaması sebebiyle Meclis’in erken seçim sonucu alma ihtimalinin zor bulunduğunu görüyorlar. ‘Cumhurbaşkanımız onlara koz vermektense kendisi erken seçim sonucu alarak Meclis’i feshetmeyi seçebilir. Bu olasılık daha kuvvetli görünüyor’ diyorlar. Peki sonunda hangi tarihte olur? 7 Mayıs yada 14 Mayıs zamanı öne çıkacak şeklinde görünüyor.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku