sesli sohbet

Akşener’in Kılıçdaroğlu çıkışının ardından DP lideri Uysal rengini belli etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için bu masa kurulmadı. Biz o masaya noter olmak için oturmadık” sözlerinin ardından 6’lı Tablo’nun paydaşlarından Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal açıklama yaptı. renk.

abone

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in son sözleri, cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarının devam edeceği 6 parti masasında tartışma konusu oldu. Meral Akşener katıldığı TV kanalında 6 Masayı krize sokacak açıklamalarda bulundu.

“Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için bu tablo kurulmadı”

“Kılıçdaroğlu’nun aday olma ihtimalini nasıl değerlendiriyorsunuz?” İYİ Parti Genel Başkanı Akşener sorulduğunda, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için bu masa kurulmadı. Biz noter olmak için o masaya oturmadık” dedi. Akşener’in sözlerinin ardından 6 Tablo’nun paydaşlarından Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal rengini belli etti.

“Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istiyoruz”

Nevşin Mengü’nün Youtube kanalından konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, muhalefetin adayını 2 Mart’ta yapılacak 6 masa toplantısında belirlemesi gerektiğini söyledi. Uysal, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istiyoruz.” o ifadeleri kullandı

“İyi yönetime ihtiyaç var”

Uysal sözlerini şöyle sürdürdü: “Eldeki tüm verileri değerlendirdiğimizde, siyasetin gerçeklerini, sosyo-psikolojik sınırlarını, geçişleri göz önünde bulundurduğumuzda; yürütülen süreç sadece yılın son Altı Masa süreci değil, aynı 16 Nisan Türkiye Referandumu ile kademeli olarak genişletildi.Demokrasi ne demek, hak ne demek, laiklik ne demek, temel hak ve özgürlükler ne demek?” Bu da tükettiğimiz gıdanın güvenli olduğu anlamına geliyor. Demokrasi talebi her geçen gün artmakta ve toplumsal muhalefetin bu beklentisi yavaş yavaş örülmektedir. Bu noktada en büyük muhalefet siyasi partisi elbette siyaset sonuçta bir güç denklemidir.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku