sesli sohbet

Ali Koç: Milletçe omuz omuza, tek vücut olduk

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Konyaspor’u 4-0 mağlup ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “İlk günden itibaren millet olarak tek vücut, omuz omuza olduk. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı.”

abone

Süper Lig’in 23. haftası erteleme maçında Fenerbahçe ile Konyaspor, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda karşı karşıya geldi. Dövüş, Gialloblù için 4-0’lık bir galibiyetle sona erdi.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç açıklama yaptı.

“Millet olarak tek vücut, omuz omuza olduk”

Ülkemizde yaşanan deprem felaketiyle ilgili konuşan Ali Koç, şunları söyledi:

“Doğal afetle ilgili birkaç söz söylemek istiyorum. 11 kulübü temsilen gelip konuk olan futbol ailesine, başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Trabzon’da başlayan Beşiktaş maçında yine beraber olacağız. burada ve inşallah yarınlara devam. Yurt içinde sevgiyi, saygıyı ve neler yapabileceğimizi konuştuğumuz iklimin sadece futbolda değil ülkemiz genelinde kalıcı olmasını temenni ediyoruz.”

“İlk günden itibaren millet olarak tek vücut, omuz omuza olduk. Herkes elinden geleni yapmaya çalıştı. Kalbimiz sızlıyor. Allah hiçbir ülkeye böyle acı vermesin. Aynı zamanda gururluyuz. Bıçak kemiğe kadar kesildiğinde yapılanları görmek bizleri gururlandırıyor, çocuklarımıza örnek olmamız gereken bir durum.”

“Yardımları daha uzun süre kalıcı hale getirmeli ve daha etkili olmalıyız”

Ali Koç açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“Vatandaş olarak ben de umutlu olmak istiyorum. Tüm yaşananlardan sonra inşallah milletinizle, devletinizle, hükümetinizle ve vatandaşlarınızla ibret alacağız. Gelecek nesillere doğal afetlere daha hazırlıklı bir ülke bırakalım. Mayıs Hiç olmamasını dilediğimiz bu kıyametin gerçekleşmesine Yüce Allah vesile olsun.” Bu sefer ders almazsak, dünyanın en güzel ülkesinin genç nesillerine daha iyi bir gelecek bırakmak için bundan ders almazsak, başka hiçbir şeyden ders alamayız. Hem üzgün hem gururlu hem de umut doluyuz. Millet olarak el ele, omuz omuza olmamız gereken bir dönemdeyiz.”
“Acımız taze, duyarlılık ve farkındalık zirvede. Zaman geçtikçe afet bölgesinde olmayan insanlar normal hayatlarına döndükçe afet işlerinin hafiflemesi hayatın olağan akışına aykırı değil, normal bir olay.Futbol ailesi olarak ülke genelinde ve dünyada çok geniş bir kitleye dokunduk.Milyonların üzerinde ifade edilebilir.Bizde bir iz var. Futbol ailesi olarak yardımların çok daha uzun süreli ve etkili olması en büyük sorumluluğumuzdur.”

“Birçok konteyner kent için de çalıştık”

Ali Koç, “Duygusal olarak ızdırap çekiyoruz.

“Duygusal olarak ızdırap çekiyoruz ama günlük sorumluluklarımız da var ama unutamıyoruz. Bu dayanışma ruhunu yaşatmak bizim görevimiz. Bu doğrultuda TFF teşkilatında 1 Mart’ta yayıncı kuruluşla bir akşam düzenliyoruz, tüm futbol paydaşlarının katılacağı fuar.hedefimiz onbinlerce insanın barınma sorununu çözmek.sorunlar çok ama en acili barınma.1 ailenin bile barınma ihtiyacını çözebilirsek kutsal bir görev olacak ».

“Birçok konteyner şehir için de çalıştık. Pazartesiden sonra iletişime başlayacağız. 1 Mart’tan itibaren başlayacağız, Haziran’a kadar vaktimiz var. Hedefimiz çok büyük. Yerli ve yabancı süperstar futbolcu ve sporcuların milyonları bulduğunu umuyorum ve biliyorum.” taraftarlar kampanyaya destek verecekler.”

“Millet ve devlet el ele tutuşacak”

Koç, yaraların iyileşmesinin uzun zaman alacağını ama iyileştireceğiz dedi.

“Buradan tüm vatanseverlere rica ediyorum lütfen hepimiz çorbaya biraz tuz koyalım. Buna en çok ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Yaraların iyileşmesi uzun zaman alacak ama geçeceğiz. milletin ve devletin elinden tut.Allah güç verir.

“Binlerce insanı çöplükten kurtaran herkesten Allah razı olsun. 15 gün burada yaşadık. Tüylerimiz diken diken oldu. Herkes bir şeyler yapmaya çalıştı. Umarım bu bilinç ve duyarlılık devam eder. Futbolumuzdaki bu ılıman hava devam eder.” . Birbirimizle tartıştıkça nefret tohumları ektikçe çok daha büyük sorunların olduğunu görüyorsunuz.”

“Ben buna felaket değil kıyamet diyorum”

Depremin büyüklüğünden bahseden Ali Koç son olarak şunları söyledi:

“Allah devletimize güç, kudret, kuvvet versin. Karşılaştığımız olay deprem değil, yüzyılın depremi deniyor ama ben buna afet değil kıyamet diyorum. El ele, omuz omuza, biz deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın mağduriyetini bir nebze olsun hafifletebilir” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku