sesli sohbet

Altılı Masa’da Abdullah Gül krizi! Halk TV önce yazdı sonra sildi! Meral Akşener ile Gül…

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışması sürerken, CHP’nin gösterim organı Halk TV’den garip bir haber geldi. “Altılı Masa’da adaylık eğilimleri: Dört parti Abdullah Gül ile yakın temasta” başlıklı haber kısa süre sonra sansürlendi ve haberin içeriğinden Abdullah Gül bölümleri silindi…

Abone ol

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışması sürerken, Abdullah Gül adı yine gündeme geldi. CHP’nin gösterim organı Halk TV, önce Abdullah Gül haberi yapmış oldu sonra haberden Abdullah Gül bölümlerini çıkardı. Sadece Halk TV, Abdullah Gül’lü Twitter paylaşımını silmeyi unuttu. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını engellemek için Abdullah Gül ile yakınlaştığı öne sürülmüştü. 

Haberden sildiler fakat Twitter’i unuttular

Halk TV’de Ercan Dalgıç imzasıyla, “Altılı Masa’da adaylık eğilimleri: Dört parti Abdullah Gül ile yakın temasta” başlıklı bir haber gösterildi. Haber Halk TV’nin resmi Twitter hesabından da aynı başlıkla paylaşıldı. Sadece haberi okumak için bağlantıya tıklayanları bir sürpriz bekliyordu. Haberin içinde ne olduğu tamamen değiştirilmiş ve Abdullah Gül adı haberden yok edilmişti. 

Altılı masadan 4 parti ile yakın temas

Abdullah Gül’ün, Mutluluk Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve İYİ Parti ile adaylık mevzusunda yakın temasta olduğu belirtilen haberin, Altılı Masa ortaklarından gelen uyarı üstüne sansürlendiği iddia edildi. Böylece Altılı Masa’daki bir kriz daha şimdilik halının altına süpürülmüş oldu. 

Akşener’in Kılıçdaroğlu’na karşı Gül kozu!

Son dönemde İYİ Parti lideri Meral Akşener’le Abdullah Gül içinde bir yakınlaşma olduğu kulislere yansımıştı. Özgürlük yazarı Abdulkadir Selvi, “Akşener, 2018 seçimlerinde Abdullah Gül’ün ortak cumhurbaşkanı adaylığını önlemişti. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığında gemileri yakınca Akşener, Abdullah Gül’ü de denkleme dahil etmek istemiş olabilir” diye yazmıştı.

Gül ile Akşener’in aracısı İYİ Partili vekil!

Aydınlık da Abdullah Gül’ün İyi Partili bir vekille uzun süredir görüşmeler gerçekleştirdiğini, bu buluşmalarda alınan kararların, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e iletildiğini yazmıştı. Gül’ün “Kılıçdaroğlu oldukca kesin görünüyor. Vazgeçirmenin tek yolu sağ partilerin aday çıkarması. Ben Ali Babacan’ı ikna ederim. Temel Bey’le de görüşürüm. Siz de Ahmet Bey’i ikna edin.” söylediği öne sürülmüştü.

Aday olmasam da olur fakat siz gene de…

Görüşmelerde Gül’ün adaylığı da gündeme geldi. Gül, aday olmak şeklinde bir ısrarı olmadığını söylese de “Fakat siz gene de aranızda bir görüşün.” diyerek isminin gündeme gelmesini istedi. Habere gore Gül, bir tek İyi Partili vekille değil öteki partilerle de temastaydı. Gül, DEVA Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Candan Karlıtekin vasıtasıyla tavsiye ve görüşlerini 6’lı masadaki liderlere ulaştırıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku