sesli sohbet

Armağan Çağlayan İBB’ye isyan etti: Defalarca denedim

Ünlü sunucu Armağan Çağlayan, İBB’den defalarca evinin sağlamlığını kontrol ettirmesini istedi. Çağlayan ret cevabı alınca sosyal medya hesabından isyan etti.

abone

6 Şubat’ın merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 11 ilde ağır yıkıma yol açtı.

Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği şehirlerde çok sayıda bina yıkıldı. Ünlü televizyoncu ve sunucu Armağan Çağlayan, depremin ardından belediyeden evini kontrol ettirmesini istedi.

Çok fazla olumsuz geri bildirim aldı

Yaşanan depremlerin ardından İstanbul’da yaşadığı evin depreme dayanıklı olup olmadığını öğrenmek isteyen Çağlayan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda belediyeye başvurduğunu ancak birçok kez olumsuz yanıt aldığını söyledi.

Çağlayan sosyal medya hesabından şunları yazdı: “İstanbul’da oturduğum evin kontrol edilmesini belediyeden defalarca istedim. Her defasında aynı cevabı aldım: ‘1999 depreminden sonra yapılan binalar sağlam, kontrol etmeyin. onlar!’ Ve kontrol ettiremedim.”

İmamoğlu aradı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada İstanbullulara “riskli yapıları taramamıza izin verin” çağrısında bulundu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku