sesli sohbet

Avukat: Deshaun Watson davalarının cezai süreçten farklı sonuçları olabilir, ticaretin ‘caydırıcı etkisi’ var


YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

İki büyük jüri Teksas eski hakkında suç duyurusunda bulunmayı reddetti Houston Teksaslılar oyun kurucu Deshaun Watson kim bu ayın başlarında işlem gördü Cleveland Browns – cinsel saldırı ve taciz iddiasıyla devam eden 22 hukuk davasına rağmen, örgütün onu içeri alma kararıyla ilgili soruları o zamandan beri karıştıran bir anlaşma.

Ancak cinsel istismar davalarında uzmanlaşmış, Teksas merkezli tanınmış bir ceza avukatı, bu hukuk davalarının mağdurların iddialarına ışık tutacağına inanıyor.

Larry Nassar davası gibi yüksek profilli davalarda cinsel istismar ve saldırıdan kurtulanları temsil eden Michelle Simpson Tuegel, Salı günü Fox News Digital’e verdiği bir röportajda Harris County ve Brazoria County büyük jürilerinin kararlarına şok olmadığını söyledi. Watson’a suçlamada bulunmak ve bu davaların sonucunun hukuk davalarında mutlaka aynı olmayacağı.

DESHAUN WATSON: HİNDİSTAN EFSANESİ JIM THOME’UN EŞİ BROWNS SEZON BİLETLERİNİ İPTAL ETTİ

“Bence insanların bazı şeyleri gerçekten gözden kaçırdığı yer, ceza sürecinin genellikle hayatta kalan yetişkinleri başarısızlığa uğratması ve bir ceza davasında ispat yükünün bir hukuk davasında veya idari bir soruşturmada olduğundan çok daha yüksek olmasıdır. NFL Simpson Tuegel, kampüste cinsel saldırı için yürütülen veya okulların yürüttüğü cinsel taciz soruşturmasının benzer bir idari türü” dedi.

Houston Texans’tan Deshaun Watson # 4, 22 Kasım 2020’de Houston, Teksas’taki NRG Stadyumu’nda New England Patriots’a karşı oynayacakları maça bakıyor.
(Carmen Mandato/Getty Images)

“Pek çok insan ‘kovuşturma yok, bu nedenle bu iddiaların ağırlığı yok’ diye düşünüyor ve her gün pratiğimde durumun böyle olmadığını görüyorum.”

Simpson Tuegel, hukuk davalarında temsil ettiği mağdurların yaklaşık %80’inin herhangi bir cezai kovuşturma görmediğini söyledi. Harris County’deki son davalarından birine, sanığın “ezici kanıtlara” rağmen büyük bir jüri tarafından suçlanmadığı, ancak davasındaki mağdura nihayetinde bir hukuk davasında 44 milyon dolar verildiğine dikkat çekti.

“Hukuk davası için gerekli olan delilin yükü ve delili farklıdır.”

Simpson Tuegel, Watson’ın durumunda olabilecek hukuk davalarının aylarca sürebileceğini ve “bazen yıllar sürebileceğini” söyledi.

FOXNEWS.COM’DA DAHA FAZLA SPOR KAPSAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu arada, Browns ve NFL’nin Watson ticaretini ele alma konusundaki endişelerini dile getirerek, cinsel saldırı mağdurlarına “ürpertici” bir mesaj gönderdiğini savundu.

Cleveland Browns baş antrenörü Kevin Stefanski, 25 Mart 2022'de Ohio, Berea'daki CrossCountry Mortgage Kampüsünde oyun kurucu Deshaun Watson'ı tanıtan bir basın toplantısında konuşuyor.

Cleveland Browns baş antrenörü Kevin Stefanski, 25 Mart 2022’de Ohio, Berea’daki CrossCountry Mortgage Kampüsünde oyun kurucu Deshaun Watson’ı tanıtan bir basın toplantısında konuşuyor.
(Nick Cammett/Getty Images)

“Yıllar boyunca gördüğümüz şey, ne yazık ki, NFL’nin kurbanlar pahasına sporcuları kayırdığı bir model ve özellikle bu MeToo veya MeToo sonrası dönemde, NFL’nin bir dereceye kadar yüzlerini kurtarmaya çalıştığını düşünüyorum. bir soruşturma yürüttükleri izlenimi ve dolayısıyla kararları ve 230 milyon dolarlık kontratında sorun yok. Ama bence orada gözden kaçan şey bu soruşturma ve itiraflarında bile kurbanlarla derinlemesine konuşmayı içermiyor.”

Simpson Tuegel, Watson’ın Cuma günü düzenlediği tanıtım basın toplantısında, örgütün bağımsız soruşturmaları sırasında iddia edilen kurbanlardan herhangi birine doğrudan ulaşıp ulaşmadığını söylemeyen Browns’ın genel müdürü Andrew Berry tarafından yapılan yorumlardan bahsediyordu.

“Örgüt olarak bu işlemin birçok insan için, özellikle de topluluğumuzdaki kadınlar için çok zor olduğunu biliyoruz ve bir dizi duyguyu tetiklediğinin, iddiaların doğasının yanı sıra, hepsinin üzerinde ağır bir ağırlık oluşturduğunun farkındayız. Biz,” diyerek konferansı açtı Berry.

“Gerçekten bu beş aylık macera ve toplayabildiğimiz bilgiler, referans çalışması ve açıkçası yasal süreç ve yasal süreç boyunca çalışmak, Deshaun için bir takas peşinde koşma konusunda bizi rahatlattı.”

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ancak Simpson Tuegel aynı fikirde değil.

“Bunun bu tarafı olmadan iki taraflı bir soruşturma olmadığını düşünüyorum… Gerçekten yapmak istedikleri şey, bu yetenekli sporcuların, en azından dibe ulaşana kadar ara vermek yerine, organizasyonlarında onlar için para kazanmalarını sağlamaktır. 22 farklı kadının söylediklerinden.”

Devam etti: “Sadece bu kadınlar üzerinde değil, bu gerçekten halka açık davaya bakan diğer hayatta kalanlar üzerinde caydırıcı bir etkisi var.”

Cleveland Browns genel müdürü Andrew Berry, solda, yeni oyun kurucu Deshaun Watson, merkez ve baş antrenör Kevin Stefanski, 25 Mart 2022 Cuma günü Berea, Ohio'daki NFL futbol takımının eğitim tesisinde düzenlediği basın toplantısında bir fotoğraf için poz veriyor.

Cleveland Browns genel müdürü Andrew Berry, solda, yeni oyun kurucu Deshaun Watson, merkez ve baş antrenör Kevin Stefanski, 25 Mart 2022 Cuma günü Berea, Ohio’daki NFL futbol takımının eğitim tesisinde düzenlediği basın toplantısında bir fotoğraf için poz veriyor.
(AP Fotoğrafı/Ron Schwane)

Browns taraftarları Watson takası konusunda ikiye bölünmüş durumda, ancak birçoğu buna karşı çıktı, Simpson Tuegel’in söylediği bir şey, “zamanın değişmeye devam ettiğinin” bir işareti olduğunu söylüyor.

“Bence farklı bir zaman olduğunu ve özellikle cesurca öne çıkan ve bunu anonim olmadan çok halka açık bir şekilde yapmak zorunda kalan kadınların sayısı – bu birçok insan için ağırlık taşıyor” dedi. dedim.

“Bu, özellikle halka açık bir şekilde ve bununla bağlantılı böyle bir halka açık kişiyle yapmak zorunda olduklarında, bu kadınların geçmesi hoş bir süreç değil. Bu yüzden bence insanlar geri adım atıyor ve Browns hayranları ayağa kalkıp nasıl olduğunu konuşuyor. İnsanların güce sahip olduğu, taraftarların hiçbir şeyin iyi huylu bir insanın güvenliğinden daha önemli olmadığını söyleme gücüne sahip olduğu cinsel suistimal iddialarına nasıl yanıt verdiğimiz konusunda umarım zaman değişmeye devam ediyor. kazanamayan para ve Browns taraftarlarının ayağa kalkıp bunun gerçekten takdire şayan olduğunu söylemesi, özellikle de bunu yapan bazı tanınmış kişiler.”

Watson, Cuma günü Browns ile ilk çıkışında bu iddiaların geçerliliği hakkında birçok soruyu yanıtladı ve herhangi bir yanlış yapmayı defalarca reddetti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku