sesli sohbet

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan-Türkiye ilişkilerini değerlendirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham AliyevTürkiye’nin küresel düzeyde kuvvetli bir devlet bulunduğunu söylemiş oldu. Türkiye ile Azerbaycan’ın tek bir ekip benzer biçimde hareket ettiğini belirtti, “Türkiye ile Azerbaycan neredeyse tek bir ekip benzer biçimde hareket ediyor. Bu mevzu hepimiz tarafınca dikkate alınmalıdır” dedi.

“BİR TAKIM GİBİ HAREKET EDİYORUZ”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bir İtalyan gazetesine Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini değerlendirdi. İki ülke ilişkilerinin 2’nci Karabağ Savaşı’ndan sonrasında daha da güçlendiğini altını çizdi. Aliyev, “Türkiye’nin Azerbaycan’a hem siyasal hem de içsel destek sağlamış olduğu İkinci Karabağ Savaşı’nın sona ermesinden sonrasında ilişkilerimiz daha da güçlendi. Türkiye ve Azerbaycan, bölgedeki birçok mevzuda neredeyse tek bir ekip benzer biçimde hareket ediyor. Bu mevzu da hepimiz tarafınca dikkate alınmalıdır.” dedi.

“TÜRKİYE KÜRESEL DÜZEYDE GÜÇLÜ BİR DEVLET”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin küresel düzeyde kuvvetli bir devlet bulunduğunun altını çizdi. Türkiye ile Azerbaycan içinde imzalanan Şuşa Beyannamesi’nin önemine dikkat çeken Aliyev, Beyannamenin bölgesel istikrar için fazlaca mühim bir unsur olduğuna işaret etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku