sesli sohbet

Azerbaycan Milletvekilinden Cumhuriyet tebriki…

Azerbaycan Milletvekili Vugar Isgandarov, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Türk halkını kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin müessese yıl dönümü dolayısıyla yapmış olduğu kutlama mesajında, tüm kardeş ülke insanlarını kutlama ederek, en içten dileklerini dile getirerek, “Kardeş Türkiye’nin her geçen gün güçlenmesi ve daha süratli gelişmesini görmekten gurur duyuyoruz. Türkiye’mizin internasyonal platformda söz sahibi bulunduğunu, kuvvetli bir devlet haline geldiğini görmek bizleri onurlandırıyor!

Sayın Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan yalnız Türkiye için değil, tüm Türk dünyası için eşi olmayan bir liderdir. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’ye kazandırdığı ve kazandırmaya devam etmiş olduğu internasyonal siyasal platformdaki başarıları bizleri mutlu ediyor”. – diye, belirtti.!” – dedi.

“Azerbaycan işgal altındaki topraklarını kurtararak büyük bir savaşım verdi. Cumhuriyet’in kazanımları yardımıyla dünyanın en kuvvetli ülkelerinden biri haline gelen Türkiye, bu haklı mücadelesinde Azerbaycan’ın yanında yer aldı”. -dedi.

Hemen sonra  başta Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle Cumhuriyet kurucularını ve şehitleri rahmet ve saygıyla andığını belirterek, “Yaşasın Türkiye-Azerbaycan kardeşliği. Yaşasın Cumhuriyet.” ifadelerini kullandı.

 

Ülker Fermankızı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku