sesli sohbet

Bahçelievler Belediyesi Başkanı Dr. Hakan Bahadır kimdir?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti nedeniyle Şirinevler İlçe Başkanı İbrahim Güzel hakkında soruşturma başlatıldı. Bahçelievler Belediye Başkanı AKP’li Hakan Bahadır’ın Güzel hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Yaklaşık 30 dakika kamu ve özel görevlerini aksattığını iddia eden Güzel, Bahadır’dan şikayetçi oldu. Hakan Bahadır’ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Detaylar burada…

HAKAN BAHADIR KİMDİR?

Hakan Bahadır 1963 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra eğitimine Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde devam etti. 1986 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Dr. Hakan Bahadır radyoloji ihtisası yaptı. Mezuniyetten sonra; Mersin Mut Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanan Dr. Hakan Bahadır, aynı dönemde Mut İlçesi Vali Yardımcısı görevini yerine getirdi.

Mersin’deki görevinden sonra Küçükçekmece Milli Eğitim Dispanseri’nin başhekimliğini yaptı. Daha sonra özel sektör sağlık yatırımları yapan Hakan Bahadır, yönetim kurulu başkanı olduğu Betatom Emar Görüntüleme Merkezi’ni kurdu. Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik alanda çalışan Dr. Hakan Bahadır; Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sağlık Sektörü Başkanlığı, Yeşilay Bahçelievler Şube Başkanlığı, Hasta Hakları Derneği Başkan Yardımcılığı, Türkiye Judo Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Yenibosna Spor Kulübü Gözetim Yönetim Kurulu Üyeliği, Kalp Yıldızları Yönetim Kurulu Üyeliği, Üyelik Türk Radyoloji Derneği. sivil toplum kuruluşu.

AKP’nin kurulduğu 2001 yılından bu yana AKP üyesi olan Dr. Hakan Bahadır, 2003-2009 yılları arasında AKP Bahçelievler ilçe meclis üyeliği, 2009-2011 yılları arasında AKP İstanbul il meclisi üyeliği yaptı. AKP Bahçelievler ilçe başkanlığına atandı. 2011 yılında Doç. Hakan Bahadır, 2014 yılına kadar Bahçelievler’de önemli siyasi görevler üstlendi. 7 Haziran 2015’te yapılan 25’inci dönem milletvekili seçimlerinde İstanbul bölgesinden 3’üncü milletvekili adayı olan Bahadır, Bavyera Eyaleti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanıydı ( SKM) 1 Kasım 2015 ve 16 Nisan 2017 seçimlerinde Dr. Hakan Bahadır, 2018 yılında yapılmıştır. İl Yürütme Kurulu AKP İstanbul İl Kongresi’nde üyeliğe seçildi ve ardından İl Başkan Yardımcısı göreve başladı.

ÖZEL HAYAT

Hakan Bahadır evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku