sesli sohbet

Bakan Nebati sosyal medyadan açıkladı! Bu yıl rekor geldi

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bakanlık müfettişlerince 2022 senesinde yürütülen denetimlerde vergi ve cezalarda kabahat duyurusu sayısında rekor seviyeye ulaşıldığını deklare etti.

Abone ol

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati vergi sistemine ilişkin araştırmaların kararlılıkla devam ettiğini ve 76 milyar lirayı aşkın kaçağın önlendiğini söylemiş oldu. 

Bakan Nebati sosyal medya hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 2011 senesinde kurulan Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımız, bir asrı aşan kurumsal tecrübesiyle kayıt dışı ekonomiyle savaşım, vergi kaçakçılığı ve terörün finansmanını önlemek amacıyla vergi incelemelerine kesin bir halde devam ediyor.

2022 senesinde yürütülen vergi incelemelerinde; incelenen yükümlü sayısı, düzenlenen rapor sayısı, tavsiye edilen vergi ve ceza tutarları ile vergi kaçakçılığı sebebiyle bulunulan kabahat duyurusu sayılarında Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdık.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku