sesli sohbet

Bakanlıktan Hatay’da ‘Çeşitli evraklar yok ediliyor’ iddialarına cevap

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, çeşitli belgelerin imha edilmeye çalışıldığı iddialarına yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hatay İl Müdürlüğü binasının büyük bölümünün depremde hasar gördüğü ve yıkıldığı bildirildi. Suç duyurusunda bulunanlar hakkında dava açılacağı belirtildi.

abone

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait Hatay İl Müdürlüğü binasının büyük bir bölümünün depremde hasar görerek yıkıldığı bildirildi. Bugün ağır hasar gören İl Müdürlüğümüzün hemen yanında bulunan ek hizmet binamızın bazı kişiler tarafından izinsiz kullanıldığı görülmüştür. Bakanlığımıza bağlı ekiplerimiz; Ana binamızın yangın merdiveninin ek binamızın üzerine çökmesi riskine karşı, burada bulunanların can güvenliği için il yönetimi binayı boşaltmak istedi. Bu talebi reddeden kişiler, ekiplerimize direniş göstererek sosyal medya üzerinden “Çeşitli belgeler imha edilmeye çalışılmıştır” gibi akıl almaz ve asılsız bir iddiada bulunmuştur. Bakanlığımız; Tüm resmi yazışmalarınızı ve dijital medya raporlarınızı Belgenet üzerinden anında tutun, basılı evraklarınızı saklayın. Ayrıca ekimizin tüm belgeleri, diğer resmi belgelerimiz gibi yeni İl Müdürlüğümüzün arşivine aktarılacaktır. Bu itibarla söz konusu iddialar tamamen mesnetsiz ve gerçek dışıdır. Kurumumuzun her çalışanı, afet bölgelerinde hasar tespit çalışmalarını özverili ve özverili bir şekilde yürütürken, bu tür asılsız bir iddiada bulunanlar hakkında her türlü yasal işlemi başlatacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku