sesli sohbet

Balıkesirli çiftçi 10 yıldır biriktirdiği tüm parasını depremzedelere bağışladı

Balıkesir’de çiftçilik yapan İzzet Kamalı, 10 yılı aşkın süredir biriktirdiği parayı mağdurlar için AFAD’a bağışladı. Banka aracılığı ile parasını havale eden Kemali’nin dekontunu ilçe müftüsüyle paylaştığında heyecanlı anlar yaşandı.

abone

Balıkesir’in Kepsut İlçesi Alagüney Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilik yaparak hayatını sürdüren İzzet Kamalı, 10 yılı aşkın süredir biriktirdiği parayı depremzedeler için AFAD’a bağışladı.

185 bin TL’lik bağış makbuzu ile İlçe Müftüsü Muharrem Dutar’ın yanına giden Kamali, biriktirdiği tüm parayı hac ziyareti için bağışladığını söyledi.

Kamali, “10 yıldır paramı biriktiriyorum. Hacca gitmek istedim, kurada çekilmedi, gidemedim. O yüzden biriktirdiğim parayı onlara göndermek istedim. Evleri depremde yıkılanların”.

Müftü Dutar ise, “Allah İzzet amcamızın hayırlarını kabul etsin. Bu kurbanla Rabbim kendisini hac ile mükafatlandırsın inşallah. Bu büyük bir fedakarlıktır” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku