sesli sohbet

Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko'dan enflasyonla mücadelede sıra dışı uygulama!

Enflasyonla savaşım etmeye emin bulunduğunu vurgulayan Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, bugünden itibaren ülkede satılan herhangi bir ürünün fiyatına zam yapılmasını yasakladı. Belarus lideri “Yasak! Bugünden itibaren. Yarından itibaren değil, bugünden itibaren. Gün içinde tutarları şişirmesinler diye” şeklinde konuştu.

Yüksek enflasyon problemininin gündemden düşmediği Belarus’taDevlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, bugün başkent Minsk’te meydana gelen hükümet toplantısında ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. LukaşenkoBelarus’ta fiyat artışlarına 6 Ekim’den itibaren yasak getirileceğini belirtti. Belarus’un resmi devlet ajansı Belta’nın aktardığı habere nazaran, görüşmede enflasyonla ilgili acil mevzular dile getirildi. Lukaşenko görüşmede adil fiyatlandırmayı sağlamak için meydana getirilen denetim ve eylemlerin noksan bulunduğunu belirterek sert eleştirilerini sıraladı.

“FİYATLARI ŞİŞİRMESİNLER DİYE BUGÜNDEN İTİBAREN”

Toplantının arkasından Lukaşenko yasak kararını, “6 Ekim’den itibaren fiyatlara zam yapılması yasaktır. Yasak! Bugünden itibaren. Yarından itibaren değil, bugünden itibaren. Gün içinde tutarları şişirmesinler diye. Dolayısıyla bugünden itibaren fiyat artışları yasaktır” sözleriyle duyurdu. Lukaşenko ek olarak belirli emtialar için istisnalar olabileceğini kaydetti ve bu tür kararları almaya yetkili olacak kişileri belirledi. Belarus lideri, “Bu tür kararlar, Antitröst Düzenleme ve Tecim Bakanı, Valiler ve Minsk Belediye Başkanı tarafınca alınabilir. Onların izni olmadan hiçbir fiyat bugünkü seviyesinin üstüne çıkamaz” diye buyruk verdi. Lukaşenko, kararın nedenini, “Şundan dolayı fiyatlar bir noktada aşırı terfi etti. Bugün hâlâ fahiş seviyede ve yükselmeye devam ediyor” sözleri ile deklare etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku