sesli sohbet

Ben-Gvir: Filistinlilerin “elektrikli sandalyede” idam edilmesi gerek

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, İsraillilere saldıran Filistinlilerin “elektrikli sandalyede” idam edilmesi gerektiğini savundu.

abone

İsrail televizyonu Channel 13’ün haberine göre Ben-Gvir, başkanlığını yaptığı aşırı sağcı Yahudi Güç Partisi’nin toplantısında Filistinlileri tehdit etti.

Ben-Gvir, işgal altındaki Doğu Kudüs’te İsraillilere yönelik saldırılara işaret ederek, “Yakında idam cezasını çıkaracağız. Sivilleri öldürenler elektrikli sandalyede idam edilmeli” dedi. dedi. İsrail kamu yayın kuruluşu KAN’ın haberine göre Ben-Gvir, Filistinlilerin evlerini yıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Ben-Gvir, Filistinli faillerin mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ve kapıdan kapıya silah toplama istediğini söyledi ve silah taşıyan herkesi tespit etmek ve tutuklamak için sosyal ağların taranmasını emrettiğini söyledi.

Ben-Gvir’in dün Doğu Kudüs’teki 14 Filistinli evinin yıkılması emrini verdiği bildirildi.

İsrail’in cenin saldırısı gerilimi tırmandırıyor

26 Ocak’ta İsrail ordusu işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin mülteci kampına baskın düzenlediğinde 10 Filistinli öldürüldü. Bunu, Doğu Kudüs’teki yasadışı bir Yahudi yerleşimine 7 İsraillinin öldüğü bir saldırı izledi.

28 Ocak’ta Doğu Kudüs’ün Silvan semtinde düzenlenen silahlı saldırıda biri ağır iki İsrailli yaralandı. Bölgede tansiyon yükselirken, fanatik Yahudi yerleşimciler Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere, onların mallarına ve araçlarına yönelik saldırılarını artırdı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku