sesli sohbet

Bingöl’de deprem oldu! Naci Görür ‘risk altında’ diyerek uyarmıştı

prof. Naci Görür’ün Kahramanmaraş depremlerinin ardından ‘risk altında’ dediği için uyarıda bulunduğu Bingöl’de korkunç bir deprem meydana geldi. Saat 03.35’te meydana gelen depremin büyüklüğü 5.0 olarak açıklandı.

abone

Türkiye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken, bölgedeki yeraltı hareketliliği devam ediyor. Bölgede 12 gündür artçı sarsıntılar devam ederken, bu sabah Bingöl’de korkutan deprem meydana geldi.

Kandili Rasathanesi, Bingöl’ün Yaylıdere ilçesinde saat 03.35 sıralarında 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Merkezi Yaylıdere ilçesine bağlı Bilekkaya köyü olan deprem yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Naci Görür uyarmıştı

Jeolog ve Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Erzincan-Bingöl arasındaki fay hattındaki riske dikkat çekmişti.

Doğu Anadolu bölgesinde depremlerin her zaman görülebileceğini belirten Prof. Naci Görür, “Ama Yedisu Fayı’nın ağırlıklı olarak Erzincan, Bingöl ve Karlıova arasında olduğu yer var. Kuzey Anadolu Fayı üzerinde. En son 1790’daydı. Burası yakında yıkılacak. Tarih vermek yanlış. Ancak çok beklememiz gerekeceğini düşünmüyorum.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku