sesli sohbet

Bugün Biden haberleri: Başkan, gaz fiyatlarıyla mücadele etmek için petrol rezervini açtı, Putin’in ‘kendi kendini izole ediyor’ göründüğünü ve Ukrayna’nın geri çekilmesi konusunda şüpheci olduğunu söyledi


‘Yeter diyorum’, Biden federal arazide petrol kiralamaları için ‘kullan ya da kaybet’ politikasını duyurdu

Başkan Joe Biden, ABD ve müttefiklerinin Rusya’ya katı yaptırımlar getirmesinden bu yana yükselen fiyatları kontrol etmek amacıyla önümüzdeki altı ay boyunca stratejik petrol rezervinden günde 1 milyon varil petrolün serbest bırakılmasını emretti.

Duyuru, hem Beyaz Saray hem de Pentagon’un Vladimir Putin’in kıdemli danışmanları tarafından savaştaki ilerleme hakkında yanlış bilgilendirildiğine inandıklarını ve Kiev yakınlarındaki bölgelerden geri çekilen Rus birliklerinin daha fazla çatışma için yeniden konumlandırılıyor olabileceği konusunda uyarmalarının ardından geldi.

Bu arada, cumhurbaşkanı işaret ediyor. Transseksüel Görünürlük Günü“Trans eşitliği için mücadeleyi ateşleyen aktivizmi ve kararlılığı kutlamak” ve “transseksüel topluluğun Milletimiz ve dünya çapında karşı karşıya kalmaya devam ettiği sıkıntı ve ayrımcılığı kabul etmek” için ilan edilen – bu, Cumhuriyet liderliğindeki çeşitli devletler olarak Çocuklar da dahil olmak üzere cinsiyete uygun olmayan kişileri doğrudan hedef alan yasalar çıkarmak.

Çarşamba günü, Bay Biden ayrıca Pfizer aşısının ikinci güçlendirici atışını almadan önce, kaynaklar için merkezi bir web sitesinin başlatıldığını duyurarak koronavirüs pandemisinin durumu hakkında bir konuşma yaptı. CIA direktörü, yönetimde virüs testi pozitif çıkan en son kişi ve bir gün önce başkanla görüştü – mesafeli ve maskeli olmalarına rağmen.

1648763144

Aktivistler, Biden’ın ABD pasaportları ve tarafsız havaalanı tarayıcıları için X cinsiyetini duyurmasını kutluyor

İnsan Hakları Kampanyası övdü Beyaz SarayLGBT+’ların “Beyaz Saray’da bir müttefiki” olduğunu söyleyerek trans girişimleri.

Kampanyanın geçici başkanı Joni Madison, “Biden-Harris Yönetimi’nin bu ülkedeki trans ve ikili olmayan kişilerin yaşamlarını iyileştirecek politika reformlarına olan bağlılığına ilişkin haberler, bu yılki Uluslararası Trans Görünürlük Günü’nü başlatmak için harika bir yol” dedi. bir açıklamada söyledi.

Başkan Joe Biden için başvurularda yeni bir cinsiyet X işareti duyuracak Biz Federal hükümeti trans bireyler için daha kapsayıcı hale getirmeyi amaçlayan diğer önlemlerin yanı sıra Perşembe günü pasaportlar ve cinsiyetten bağımsız havaalanı tarayıcıları.

Gustaf Kilander Washington DC’den bildiriyor.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 22:45

1648762438

Enerji Bakanı’ndan doğalgaz zammı açıklaması

ABD Enerji Bakanı Jennifer Granholm, Başkan Joe Biden’ın Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı devam ederken yükselen gaz fiyatlarına verdiği tarihi tepkiyle ilgili şu açıklamayı yaptı.

Enerji Bakanlığı, Başkan Biden’ın Stratejik Petrol Rezervi’nden altı ay boyunca günde bir milyon varil derhal serbest bırakılmasına ilişkin yetkilendirmeyi yürütecek ve stratejik rezervlerden ek petrol salımı konusunda bize katılmak için uluslararası müttefiklerimiz ve ortaklarımızla koordine halindeyiz. Bu tarihi eylem, Biden-Harris yönetiminin, dünkü DOE’nin İki Partili Altyapı Yasası yoluyla evde hava koşullarına karşı yaklaşık 3,2 milyar dolarlık duyuru da dahil olmak üzere, çalışan aileler için enerji maliyetlerini düşürmeye yönelik son hamlesidir. Enerji Bakanlığı, Başkan Biden’ın, temiz enerji tedarik zincirlerimizi oluşturmanın anahtarı olan kritik minerallerin Amerikan üretimini artırmak için Savunma Üretim Yasasını kullanma kararını da destekliyor. Putin’in Ukrayna’daki eylemleri ve bunun sonucunda küresel enerji piyasalarında meydana gelen aksaklıklar, ülkemizi enerjiden daha bağımsız ve diktatörlerin kaprislerine karşı daha az savunmasız hale getirecek olan temiz enerji geçişimizi hızlandırma konusundaki acil ihtiyacı ortaya koydu. Enerji Bakanlığı ve bu yönetim, ekonomimizi büyütecek, iyi ücretli işler yaratacak, Amerikan aileleri için maliyetleri düşürecek ve iklim kriziyle mücadele edecek çok çeşitli temiz enerji teknolojilerine agresif bir şekilde yatırım yapıyor.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 22:33

1648761944

Donald Trump’ın petrol rezervlerini ‘biriktiği’ yönündeki yanlış iddiasını çürütmek

Eski başkan Donald Trump‘in yönetiminin yarım yüzyıldır “neredeyse boş” olan ABD stratejik petrol rezervlerini “inşa ettiği” yönündeki son iddiası, ona göre tamamen bir yalan. ABD Enerji Bakanlığı kayıtları.

Andrew Feinberg açıklıyor.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 22:25

1648760744

Rusya devlet televizyonu Gabbard’a ‘arkadaşımız Tulsi’ diyor

Oliver O’Connell31 Mart 2022 22:05

1648759544

Psaki, Arizona ve Oklahoma’da trans insanları ve kürtajı hedef alan yasaları eleştiriyor

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki imzalanan dört yasa tasarısını eleştirdi arizona ve Oklahoma Cumhuriyetçi yasa koyucular tarafından bu yıl LGBT+ Amerikalıları ve kürtaj hakları.

Bayan Psaki, önlemleri “aşırı ve zararlı” olarak nitelendirdi.

Twitter’da “Bu yasalar kabul edilemez ve adalet ve eşitlik için savaşmaktan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 21:45

1648758461

Bayan Bedingfield, Joe Biden ve Vladimir Putin’in konuşması için “Rusların ciddi bir gerilimi düşürme konusunda önemli bir gösteri yapması gerektiğini” söylüyor ve “bunu görmedik.”

Oliver O’Connell31 Mart 2022 21:27

1648757956

Bayan Bedingfield, Cumhuriyetçi senatörlerin Başkan Biden’dan pandemiyi sona erdirmek için daha fazlasını yapmasını isterken daha fazla fon için oy vermeyi reddetmesinden bahsetti.

“Bu senatörlerin kendi tavsiyelerine uymalarını ve küresel tepki için kaynak sağlamalarını umuyoruz, çünkü şimdi harekete geçme zamanı” diyor.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 21:19

1648757115

Beyaz Saray, Biden’ın oğlu Hunter’ın Ukrayna ve Çin’deki ilişkilerinde etik olmayan hiçbir şey olmadığına dair kampanya açıklamasının yanında.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 21:05

1648756928

Beyaz Saray’ın Vladimir Putin’i troll edip etmediği sorulduğunda Bedingfield, “Bunlar sizin sözleriniz, bizim değil” yanıtını verdi.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 21:02

1648756844

‘Açık bir yara üzerinde küçük bir bandaj’

Başkan Joe Bidenbir milyon varil petrolü serbest bırakma planı sıvı yağ ABD’nin stratejik petrol rezervlerinden gelecek altı ay boyunca her gün, iklim grupları tarafından “açık bir yara üzerinde küçük bir bandaj” olarak tanımlandı. petrol şirketleri‘ Tüketiciler hızla yükselmeye maruz kalırken büyük kârlar elde etme hırsı gaz fiyatları.

Louise Boyle, kıdemli iklim muhabiri Bağımsızraporlar.

Oliver O’Connell31 Mart 2022 21:00

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku