sesli sohbet

Çalışma, Yaygın İlaçların Sırt Ağrısını Uzatabileceğini Söyledi


Araştırmacılar ayrıca, hayvanların siyatik sinirlerini sırt ve bacak ağrısı oluşturmak için sıkıştırarak veya siyatik sinirlerine tahriş edici bir madde enjekte ederek bulguları farelerde de tekrarladılar. Hayvanların bağışıklık tepkisini, sırt ağrısını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir steroid olan deksametazon ile bloke ettiklerinde, ağrı kronik hale geldi.

Daha sonra grup, kronik ağrının ağrı baskılanmasından mı yoksa inflamasyonun baskılanmasından mı kaynaklandığını sorguladı. Bu yüzden bazı farelere reçeteli bir anti-inflamatuar, diklofenak verdiler. Diğer fareler, diğer üç analjezik veya ağrı giderici ilaçtan birini aldı – gabapentin, morfin ve lidokain.

Sadece diklofenak ile ağrı devam etti ve kronik hale geldi.

Bu sonuçlar onları şu soruyu sormaya yöneltti: Sırt ağrılarını gidermek için ibuprofen gibi nonsteroid antiinflamatuarlar veya deksametazon gibi steroidler alan hastalarda kronik ağrı gelişme olasılığı daha mı yüksekti?

Araştırmacılar, yarım milyon hastanın tıbbi durumu ve uyuşturucu kullanımı hakkında bilgi içeren bir veri havuzu olan UK Biobank’tan gelen verilere başvurdu. 461’i kronik ağrıya sahip olan akut sırt ağrısı olan 2.163 kişi üzerinde çalıştılar. Araştırmacılar, nonsteroidal bir anti-inflamatuar alanların, diğer ilaçları alanlara veya ilaç kullanmayanlara göre kronik sırt ağrısı geliştirme şansının neredeyse iki katına çıktığını buldu.

Dr. Diatchenko, bulgularının opioid bağımlılığı konusuyla ilgili olduğunu düşünmediğini söyledi. Aslında, “opioidlerden kaçınmak için klinisyenler daha fazla nonsteroid antiinflamatuar ilaç reçete etmeye başladılar” dedi.

“Hastalarımıza nasıl davranacağımızı daha fazla düşünmemiz gerekiyor” dedi.

Etkileyici olmayan performanslarına rağmen nonsteroid antiinflamatuarları kullanma eğilimi devam etmektedir. Bir randomize klinik çalışmaların analizi Bu ilaçların bel ağrısını azaltmada plasebolara göre neredeyse hiçbir faydasının olmadığını buldular.

Atlas, nonsteroid antiinflamatuarların kısa süreli kullanımının muhtemelen zararlı olmadığını söylüyor, ancak yeni çalışma, uzun süreli kullanımın zararlı olduğunu kanıtlamasa da, “en azından kısa süreli kullanımın zararlı olmadığını söyleyen biyolojik bir mekanizma veriyor. uzun vadeli olarak aynı.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku