sesli sohbet

Camdaki Kız dizisindeki Türkan kimdir, gerçekte kim oynuyor?

Girl in the Glass’a yeni katılan ve Hayri’nin köydeki eşi Türkan karakteriyle diziye renk katan genç oyuncu Hivda Zizan Alp, Hivda Zizan Alp’in kim olduğunu, kaç yaşında olduğunu ve aslen nereli olduğunu merak etti. Nalan ve Hayri’yi yeni bölümde ekrana taşıyacak olan dizinin Türk’ü Hivda Zizan Alp’i çoğumuz FI dizisinden tanıyoruz.

abone

Camdaki Kız 2 sezondur Kanal D’nin en çok izlenen dizilerinden biriydi. Haziran ayında final yapacak dizide yer alan ve Türkan karakterine hayat veren genç oyuncu Hivda Zizan Alp, şu sıralar seyirciyle yakından ilgileniyor. Diziye girer girmez gösterdiği üstün oyunculuk performansları ile izleyicilerden yüksek not alan Hivda Zizan Alp ayrıca Seferin Kızı, Fi, Yeşil Deniz dizilerinde rol almıştır. Peki Hivda Zizan Alp kimdir, nerelidir?

Türkan karakterine hayat veren güzel oyuncu Hivda Zizan Alp, doğal ve doğal karakteriyle büyük beğeni topladı.

29 yaşındaki oyuncu aslında gerçek hayatta bambaşka bir insan. Set dışında çok farklı bir insan olan Hivda Zizan Alp, kıyafeti ve tarzıyla ilgi odağı haline geldi.

Peki ilk olarak 2013 yılında Kaçak dizisi ile ekrana gelen Hivda Zizan Alp kimdir, kaç yaşında, aslen nerelidir ve hangi dizide yer almaktadır?

Öncelikle Hivda’nın ne anlama geldiğinden başlayalım. Kürtçe kökenli olan Hivda, ayın doğuşu anlamına gelmektedir.

Hivda Zizan Alp, 9 Kasım 1993 yılında İstanbul’da doğdu. Okul hayatına İstanbul’da başlayan 28 yaşındaki güzel oyuncu, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Devlet Konservatuarı müzik keman bölümünden mezun oldu.

Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde de eğitim gören yetenekli oyuncu Hivda Zizan Alp, sanat yaşamına 2012 yılında “Küskun Müzikal” Emek Sahnesi’nde şef ve kemancı olarak başladı.

Kariyerine 2013 yılında ‘Kaçak’ dizisinde oyuncu olarak başlayan başarılı oyuncu, en büyük çıkışını 2014 yılında Yeşil Deniz dizisinde ‘Arife’ rolüyle yaptı.

2015 yılında Mordkommision İstanbul adlı sinema filminde oda oyuncusu olarak yer aldı ve ardından çeşitli yapımlardaki başarısıyla müzik, tiyatro ve dizi kariyerine devam etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku