sesli sohbet

Canlı yayında birbirlerine girdiler! Sevilay Yılman’a yayın sonrası tehdit: Az kaldı az…

Geçtiğimiz günlerde sokak köpekleri 2 çocuğu öldürdü. Gazeteci Sevilay Yılman ile hayvan hakları savunucusu Yasemin Babayiğit, canlı yayında sokak köpekleri konusunu tartışırken tartıştı. Yayının ardından gazeteci Sevilay Yılman, sosyal medyada HAYTAP İstanbul temsilcisi Tolga Akyıldız tarafından tehdit edildi.

abone

Habertürk TV’de 31 Ocak’ta Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Ana Haber’de sokak köpekleri konusu ele alındı. Yayına gazeteci Sevilay Yılman, Esra Topbaş ve hayvan hakları aktivisti Yasemin Babayiğit katıldı. Sevilay Yılman ve Yasemin Babayiğit yayında çatıştı.

Sokak köpekleri sorununa çözüm isteyen Yılman, hayvan hakları aktivisti Babayiğit’in sözlerine karşı çıktı.

“Saçma sapan konuşuyorsun”

Bu anlarda Yılman, “Köpekler hadım edilince olur mu? Saçma sapan bir şey konuşuyorsunuz. 10 veterinerle görüştük. İğdiş edilen hayvanın saldırganlığı bitmez, böyle bir şey yok. Böyle bilimsel bir şey yeter ki popülasyonu durdurun” dedi. “. sözleriyle tepki gösterdi.

“Hayvan daha sakin”

Yılman’ın sözlerine Babayiğit, “Kısırlaştırma sırasında hayvanın çiftleşme isteği azaldığı için hayvan hormonal olarak sakinleşiyor.” cevabı verdi.

“Çocuklar ölsün, Yasemin ve lobisi popülaritesini kazansın”

Yasemin Babayiğit’in sözlerinin çelişkili olduğunu söyleyen Sevilay Yılman, “Böyle bir şey yok. Aksine bilim adamı olmadığınızı söylediniz. Söylediklerinize karşı iddialar var. Çocuklar ölmeli Yasemin Hanım ve lobisi” dedi. Olabildiğince popüler olsunlar, linç etsinler.” dedi.

“Eleştiriye açık olmalısınız”

Yasemin Babayiğit’in bu sözlerine karşı, “Kamuoyunun önünde olan biri olarak eleştiriye daha açık olmalısınız.” Stüdyoda tansiyon yükseldi.

“FETÖ ile uğraştım, seninle uğraşamadım”

Yılman, “Yasemin Hanım ben FETÖ ile uğraştım, sizinle baş edemedim, sesimi kıstım biliyor musunuz?” ve bu kez Yasemin Babayiğit’ten, “FETÖ ile ilgili geçmiş açıklamalarınızı okudum.” geri ödendi.

Son olarak Yılman, “Benim ne açıklamam vardı, benim hakkımda Twitter’da ne yazmışlar. Takdir yok kardeşim çocuklar ölüyor, ailelere ses olmaya çalışıp sorun çıkarıyoruz” dedi. o ifadeleri kullandı

Tehdit: Neredeyse biraz…

Canlı yayında çıkan kavganın ardından HAYTAP – Hayvan Hakları Federasyonu İstanbul temsilcisi Tolga Akyıldız, muhabir Sevilay Yılman’ı sosyal medyadan tehdit etti. Akyıldız, “Siz (Sevilay Yılmaz) ancak köpeklerden bahsederek gündeme gelebilecek beceriksiz bir gazetecisiniz. Gidin yatın köpeklere dua edin, onlar konu olmasa ekranda kim gösterirdi sizi? konuşacak başka bir şeyin yok. Tek bildiğin korku ve nefret pompalamak. Az kaldı zaman…” dedi.

Sevilay Yılmaz: Hayır mı?

Sevilay Yılman ise kendisini tehdit eden HAYTAP İstanbul temsilcisi Tolga Akyıldız’a tepki gösterdi. Yılman, “Ne kaldı? Hayır mı?

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku