sesli sohbet

Çin’den çok sert uyarı: Sonuna kadar savaşırız


Avustralya Savunma Bakanı Richard Marles ve Çin Savunma Bakanı Vey Fenghe Singapur’da bir görüşme gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 gün sonra bir araya gelen bakan bakan, Canberra ve Pekin arasındaki ilişkilerle diplomatik olarak yeniden anlaşılmaya başlandı. Toplantı bölümündeki Marles, görüşmeyi “samimi ve tam temsilci” olarak tanımladı. Çin’in, Güney Çin Denizi’nin üzerindeki bir Avustralya’nın ülkesi’ne ait uçağa müdahalesi de dahil olmak üzere, Marles, “Bu, iki ülke ile ilgili bir görüşmeydi. İlk kritik adımdı. Avustralya ve Çin’in ile ilgili karmaşık ve tam da bu tuhaflık nedeniyle içinde bulunduğumuz zaman içinde gerekmesin” dedi.

“NE PAHASINA OLURSA OLSUN SAVAŞACAĞIZ”

Çin’in Çin’in Tayvan ile “bir yeniden düzenleme” barı yineki uzun devam eden tutumunu yinede uzun süredir devam etti. Pekin’in, Tayvan’ınlığı için her türlü incelemeyi “ezeceği” konusunda uyarılarda bulunan Fenghe, “tayvan’ın bağımsızlığını sürdürebilmeyi hedefleyeceğiniz umutla hedefleyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun, “savaşmaya” özen gösterelim.

Çin jetleri hava arena girişinde

Çin jetleri hava arena girişinde

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku