sesli sohbet

COVID-19 veri güncellemesi: Texas Medical Center, son güncellemelerini sağladıklarını duyurdu


HOUSTON, Teksas (KTRK) — İki yıl sonra Teksas Tıp Merkezi, Pazartesi günü gösterge panosunda son COVID-19 veri güncellemelerini sağladıklarını duyurdu.

“Tedavideki ilerlemeler ve aşılamadaki başarılar sayesinde artık topluluğumuzdaki virüsle etkin bir şekilde başa çıkabiliyoruz. 9 Mayıs Pazartesi günü TMC, bu ortak çabayı sonuçlandırmak için son bir dizi gösterge tablosu yayınlayacak. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Bu verileri iki yıldan fazla bir süredir sağlayan TMC üye kurumlarındaki ekipler.”

Son veri setinde, TMC, önceki hafta 377’ye kıyasla 2 Mayıs haftasında günlük ortalama 645 yeni vaka rapor edildiğini bildirdi. Günlük hastaneye yatışlar önceki hafta 62’den 59’a düştü.

“Biz fethettik diyerek bayrağını kaldırmaya kimsenin hazır olduğunu düşünmüyorum. İşimiz bitti. (Veya) bu iş bitti.” Houston Methodist Hastanesi’nin başkan yardımcısı olarak görev yapan Roberta Schwartz, şunları söyledi: “Size söylemek istediğim şu ki şu anda bir durgunluk içindeyiz. Kararlı bir dönemdeyken bir gösterge panosu izleyen çok fazla insan yok.”

Houston ve Harris County için birleşik pozitiflik oranı %5’tir.

Harris County Halk Sağlığı ile geçici yerel sağlık yetkilisi Dr. Ericka Brown, “Bazı çabaların başka şeylere yönelik olmasının nedeni, şu anda daha düşük hastalık şiddeti, daha düşük hastaneye yatış ve ölüm görmemizdir,” dedi. . “Devletimiz veya ilçemiz için rahatla kelimesini kullanmaktan nefret ediyorum ama çabalarımızın bir kısmını azaltabiliriz.”

Brown, hala bulundukları yerde test ve aşı arayan insanları gördüklerini söyledi. Atışı yapmak isteyen birçok insanın ilk başta tereddüt ettiğini ve diğerlerinin nasıl olduğunu görmek istediğini söyledi.

Aşıları, daha düşük hastaneye yatış oranları, yönetilebilir sayıda pozitif vaka ve Houston Rodeo gibi büyük olaylar için toplumda ani bir artışa neden olmamasına borçlu.

Brown, “Rodeo için bir artış görmedik ve bunun için çok ama çok heyecanlıyız.” Dedi. “Yeterince vurgulayamıyorum, biliyorum ki bunu söyleyip duruyorum, aşı oranlarımızla ve herkesin topluluğumuzu güvende tutmak için gösterdiği çabalarla çok ilgisi var.”

Ancak TMC tarafından COVID gösterge tablolarını güncellemeyi durdurmak için büyük bir adım gibi görünse de Schwartz, virüsün diğer yaygın hastalıklar olarak düşünülme noktasına gelmediğini söyledi.

Schwartz, “COVID hakkında öğrendiğim tek şey, bugün olanlara, gelecek ay olanlara dayanarak tamamen tahminde bulunmamaya çalışmaktır.” Dedi. “Düşene kadar sessiz kalacağımızı düşündüğüm her an, yeni bir dalgalanma ya da yeni bir değişken var. Henüz grip mevsimi geçirdiğimiz ya da geçirmediğimiz durumda olduğumuzu düşünmüyorum. bir grip mevsimi.”

Houston ve Harris County için sayıları izlemeye devam etmeyi umanlar, en son haberleri takip edebilirler. kombine gösterge paneli.

Copyright © 2022 KTRK-TV. Tüm hakları Saklıdır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku