sesli sohbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale’de! “Türkiye küllerinden yeniden doğacak kapasiteye sahiptir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü törenlerinde açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin, devletiyle ve milletiyle güçlüklere göğüs gerebilecek, krizleri fırsata çevirebilecek ve küllerinden yeniden doğabilecek güce sahip olduğunu ifade eden Erdoğan, “Depremler ve sellerle sarsıldığımız bu günlerde Çanakkale’nin ruhuna yeniden ihtiyacımız var. .”

abone

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale zaferinin 108. yıl dönümü törenleri için Çanakkale savaşlarının yaşandığı tarihi Gelibolu yarımadasındaki tarihi Şehitler Abidesi’ne helikopterle geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Abidesi’nde askeri törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Derya Yanık, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende şu açıklamalarda bulundu:

Bir kez daha şehitlerimizin manevi huzurundayız. Vatanımızın bekası için toprağa düşen tüm yiğitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Çanakkale’yi milletimizin bu topraklarda var olabilmek için verdiği en çetin ve en kutlu mücadelelerden biri olarak görüyoruz. Çanakkale istiklal savaşımızın delili Türkiye Cumhuriyeti mucizesidir. Bir milletin küllerinden yeniden doğduğu gündür. 108 yıl önce burada yazılan büyük destanı hep gururla anıyoruz.

“Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var”

Deprem felaketi nedeniyle yüreğimizin yandığı bu dönemde Çanakkale ruhuna yeniden ihtiyacımız var. Depremin yaralarını ancak Çanakkale ruhuyla sarabiliriz. Seferberlik ruhunun zedelenmesine izin vermiyoruz.

Milletimizin depremin ilk anından itibaren gösterdiği birlik ve beraberlik duygusu bu anlamda bizlere umut vermektedir.

En büyük gücümüz olan bu seferberlik ruhunu bozmadan, şehirlerimizi bir an önce ayağa kaldıracağız.

Hiçbir vatandaşımızı çaresiz bırakmayacağız. Birliğimizi bozmayalım. Allah ülkemizi her türlü beladan korusun.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku