sesli sohbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar! İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor

Türkiye’nin en süratli metrosunun kullanılacağı Kağıthane-İstanbul havalimanı Metrosu açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en süratli metrosunun kullanılacağı hattın açılışını yapıyor.

Abone ol

Türkiye’nin en süratli metrosunun kullanılacağı hat, bugün hizmete giriyor. 8 durağın bulunmuş olduğu metro hattı yardımıyla Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na 24 dakikada gidilebilecek. Metro hattı, günde 800 bin yolcuya hizmet verebilme kapasitesine haiz. Kağıthane İstanbul Havalimanı 24 dakikada, Bölme – İstanbul Havalimanı 35 dakikada, Esenler – İstanbul Havalimanı 45 dakikada olacak bugünden itibaren…  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en süratli metrosunun kullanılacağı hattın açılışını yapıyor. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları…

– Kağıthane İstasyonu’ndan başlayıp İstanbul Havalimanı’na uzanan 8 istasyonlu metro hattının ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Günde 800 bin yolcu ağırlayacak. Kağıthane’den İstanbul Havalimanı’na 24 dakikada ulaşım sağlanacak. Metro hattımızı İstanbulumuzun bir an ilkin hizmetine sunmak için aynı anda 10 tünel delme makinesi kullandık.

– Yerli ve ulusal mühendislik başarılarıyla gurur verici bir eserin ülkemize kazandırılması hikayesidir. TRT’mizin belgeselleştirdiği bu hikayeyi akşam seyredebilirsiniz. Bugün metromuzu hizmete veriyoruz. Hizmete aldığımız metro hattımızı Kağıthane’de Mahmutbey metrosu ile entegre ediyoruz. Bu hattı Zincirlikuyu’yla da birleştireceğiz.

– Metroda çalışacak yerli tasarım ve üretim araçları da gene yerli batarya ile vazife meydana getirecek. Türkiye bu proje ile metro hattı inşasındaki enerjisini tüm dünyaya ispatlamıştır. 

– Tüm projeleri tamamladığımızda İstanbul’un raylı sistem ağını 380 km’nin üstüne çıkarmış olacağız. Gençler İstanbul’da ilk metro hattının işletmeye açıldığı 1989 yılından bu yana en büyük projeler bizim dönemimizde başladı ve devam etti.

– Son yıllarda devreye giren metro hatların neredeyse tamamı Ulaştırma Bakanlığımız tarafınca inşa edilen metrolardır. İstanbul dünyada en fazla raylı sistem meydana getirilen şehirler içinde ilk sırada bulunuyor. 

Kağıthane’ye Kağıttepe diyenlerden…

– Vatanımızda politika meydana getiren birilerinin ne İstanbul’dan ne de değişen teknolojinin geldiği seviyeden haberi var. Kağıthane’ye kağıttepe diyenlerden fazla bir şey de beklemiyoruz. Paris’i bildikleri kadar İstanbul’u bilmeyenlerden fazla da bir şey beklemiyoruz.

– Vatanımızda politika meydana getiren birilerinin İstanbul’da bulunan altyapıdan ne de değişen teknolojinin geldiği seviyeden haberleri var. Paris’i bildikleri kadar İstanbul’u bilmeyenlerden fazla da bir şey beklemiyoruz. Bunlar Türkiye’yi de İstanbul’u da bilmiyorlar. Kendi vatanlarında adeta yabancı gezgin şeklinde yaşıyorlar. Biz onlara karşın İstanbul’un trafik sonunu raylı sistemlerle çözüyoruz.

İşte Kağıthane-İstanbul havalimanı metrosu…

Gezi süreleri…

Göktürk-İstanbul Havalimanı 12 dakika
Kağıthane-İstanbul Havalimanı 24 dakika
Zincirlikuyu – İstanbul havalimanı 33 dakika
4. Levent – İstanbul havalimanı 35 dakika
Bölme – İstanbul havalimanı 41 dakika
Esenler – İstanbul havalimanı 45 dakika
Mahmutbey-İstanbul Havalimanı 50 dakika
69 kilometrelik İstanbul Havalimanın Metro Hattının 800 bin yolcuya hizmet edecek 37.5 kilometrelik birinci etabı toplamda 9 istasyondan oluşuyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku