sesli sohbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a gözdağı – Internet Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’nın Fethiye ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Yunanistan’a gözdağı veren Erdoğan, “Yunan ne diyor şimdi? Bu deli Türkler ne yapıyor. İzmir’den atılacak olan roket bu tarz şeyleri ürkütmeye başladı” ifadelerini kullandı.

Abone ol

Erdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Talebe Sarayı’nda düzenlenen Sivil Cemiyet ve Muhtarlar Buluşması’nın arkasından Fethiye ilçesine geçerek vatandaşlara mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyleki:

“Her alanda asırlık hizmetler kazandırırken milletimizin bu desteğine güvendik. Bu kutlu mücadelede desteği gene sizlerden bekliyoruz. Dünya krizden krize koşuyor. Küresel politika ve iktisat sistemi yerinden çatırdıyor.

“Türkiye’nin yıldızı her geçen gün daha da parlıyor”

Türkiye bu zamanda bir tek ayakta kalmakla razı gelmiyor. İstihdamı tarihimizin en yüksek seviyesine çıkardık. Toplumsal yardımların yelpazesini genişleterek hiçbir vatandaşımızı kimsesiz bırakmadık, kendi kaderine terk etmedik. Türkiye’nin yıldızı her geçen gün daha da parlıyor.

“İçeriden birileri rakiplerimiz ve hasımlarımızın değirmenine su taşıyor”

Rakiplerimiz, hasımlarımız, düşmanlarımız da boş durmuyor, her yolu deniyorlar. İçeriden birileri de maalesef bunların değirmenine su taşıyor. Yatırımda, üretimde, ihracatta, turizmde işler iyi gidiyorsa buna hep beraber sevinmeliyiz. Ulusal meseleler politika üstüdür, Akdeniz’de Ege’de kazanım sağladıysak buna hep beraber haiz çıkmalıyız. 

Müdafa sanayisinin göz dolduran başarısı

Göreve geldiğimiz süre müdafa sanayiinde yerlilik neydi? Yüzde 20. şimdi ne oldu? Yüzde 80. Nereden nereye geldik. Artık İHA’larımızı, SİHA’larımızı, Akıncımızı yapıyoruz. Şimdi hepsinden öte bir başkasını yaptık. Ne o? Kızılema’mız da şimdi var mı? Seri üretimine başladıktan sonrasında da bunlar F-16’ının taşımış olduğu bombayı taşıyacak.

Uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok

Yunan ne diyor; ‘Bu deli Türkler ne yapıyor?’

İzmir’de denemeler yapılmış oldu ve oradan atılacak bir roket bu tarz şeyleri ürkütmeye başladı. Ben de diyorum ki; ‘Ey Yunan sen uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok.’

Sizler kimlerin ülkenin kazanımlarından gurur duyduğunu iyi bildiğiniz gibi. İradenize, oyunuza, sandığınıza iyi haiz çıkmanızı isterim.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku