sesli sohbet

Davutoğlu’nun ‘bizlere uyku haram’ dediği haber kurgu çıktı tweeti silmedi paylaşıma yorum yağdı

Karne hediyesi et haberi yalan çıktı Habertürk yönetimi muhabirini kovdu. Sadece Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, o habere ilişkin attığı tweeti silmedi. Kullanıcılar, paylaşımın altına fazlaca sayıda yorum yazarak Davutoğlu’na tepki gösterdiler.

Abone ol

Yoksul ailenin karne hediyesi olarak çocuğuna et almış olduğu iddiası yalan çıktı. Ham görüntüler yayınlanınca gerçek aydınlandı.

Muhabirin çocuğa yönlendirme yapmış olduğu ortaya çıktı. Söz mevzusu kasap da iddiaları yalanlayarak “Yoksul oldukları ve o sebeple et yiyemedikleri bilgisi kesinlikle doğru değil. Her ay gelir tavuk et alırlar.”  yorumunu yapmıştı.

Haberin ilk çıkmış olduğu andan itibaren karşıcılık partileri, hükümete eleştiri oklarını yöneltti. 

Mansur Yavaş: İçimiz burkularak izledik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Annem karne hediyesi olarak et aldı’ diyen evladımızı içimiz burkularak izledik” dedi.

Akşener: 5 bin dolarlık garip giysiler giyenler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu seçim, karne hediyesi olarak 3 parça et alan çocuklarla, 5 bin dolarlık garip giysiler giyenler içinde olacak.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu: Bu asil millet açlıkla savaşım ediyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Eğer bugün bir evladımızın karne hediyesi yarım kilo et ise bizlere uyku haram! Sizler sarayınızda manda yoğurdu yiyip, ejder meyveli smoothie içerken bu asil millet açlıkla savaşım ediyor. Bu karanlık günler geçecek, refah ve bolluk gelecek.” tweetini paylaştı.

Haberin kurgu bulunduğunu anlaşılmasının üstünden iki gün geçti sadece Davutoğlu, 21 Ocak’ta attığı tweeti silmedi. 

Kullanıcılar paylaşımın altına yaptıkları Davutoğlu’nu özür dilemeye ve tweeti kaldırmaya çağırdı. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku