sesli sohbet

Depremde 13 kişiye mezar olmuştu! Apartmanın yıkılma anları kameralara yansıdı

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da 7 katlı apartmanın çökmesi kameralara yansıdı. 13 kişinin gömülü olduğu dairede bir çocuk 87 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Malatya’nın Kahramanmaraş ilçesinde 7,7 ila 7,6 büyüklüğünde depremlerin meydana geldiği Yeşilyurt İlçesi Çukurdere Mahallesi Zapçıoğlu Caddesi üzerinde bulunan 16 daireli Yetiş Apartmanı’nın çökme anları güvenlik kameralarından an be an yansıdı.

Fotoğraflarda, depremle birlikte sokaktaki insanların sağa sola kaçışması sonucu toz bulutu ile kaplanan apartmanın saniyeler içinde yıkıldığı görülüyor.

“Yetiş apartmanımız 13 kişiye mezar oldu”

Apartmanın 1995 yılında yapıldığını kaydeden Çukurdere Kaymakamı Mehmet Fatih Gönültaş, “Bölgemizde çok bina yıkıldı, bunlardan biri de şu an karşı karşıya olduğumuz Yetiş Apartmanı. Binada 13 kişi hayatını kaybetti, 1995 yılında yapılan ve 87 saat hayatta kalan bir kızımız oldu. Ben de yıkıldım. Bölgemizde ilk depremde fazla hasar olmadı, ikinci depremde ise çökme meydana geldi” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku