sesli sohbet

Depremi internetten gördü ertesi günü yola çıktı Afrikalı öğrenci: Türkiye’ye borcumu ödemek için geldim

2 yıl önce üniversite eğitimi için Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye gelen Arouna Mbanza, arkadaşlarıyla geldiği Adıyaman’da depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor. Vatandaşlara destek olmaya çalıştıklarını belirten Afrikalı öğrenci, “Türkiye’ye olan borcumu ödemek için buraya geldim.”

abone

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden 2 yıl önce Türkiye’ye gelen Ankara Üniversitesi İlahiyat Bölümü öğrencisi Arouna Mbanza, internette deprem haberini duyunca arkadaşlarıyla birlikte Adıyaman’a gelmeye karar verdi.

Arouna Mbanza, depremin vurduğu Adıyaman’a yardım malzemesi dağıtarak depremzedelere de moral vermeye çalışıyor. Haberi görünce vatandaşlara yardım etmek istediğini dile getiren Mbanza, depremzedelerin yanında olmak istediğini söyledi.

“Türkiye’ye borcumu ödemeye geldim”

Adıyaman’da bir haftadır gönüllü olarak çalışan Mbanza, “Depremi internetten gördüm ve ertesi gün arkadaşlarımla buraya geldim. Hizmet ederiz. Buraya Türkiye’ye olan borcumu ödemek için geldim. Bu şehir gerçekten kötü ama yapacak bir şey yok. Türkiye’ye hoşgeldiniz. 2021 yılında Türkiye’ye geldim, 2 yıldır buradayım. Afrikalılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyor. Türkler çok iyi, Türkiye’yi çok seviyorum. Bir haftadır buradayım. Her gün hizmet veriyoruz. Kolay değil, soğuk. Biz beraberiz, elimizden geleni yaptık” dedi.
Ankara Üniversitesi’nde öğrencilerle sohbet eden engelli Mehmet ise depremi “güm” sözleriyle anlatmaya çalıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku