sesli sohbet

Depremzede kadından yürek yakan sözler: Her şeyimizi sil baştan yapacağız

Adıyaman’da Kahramanmaraş’ı vuran depremden etkilenen Emine Berk, geçici barınma için Yozgat’a gitti. Adıyaman’ın çok ürkütücü olduğunu söyleyen Berk, “Canımızı kurtardık, memleketimizden ayrıldık. Ancak memleketimize dönüp her şeyi sıfırdan yapacağız. Hayatımızı yeniden kuracağız” dedi. dedi.

abone

Yozgat Valiliği ve Belediyesi tarafından depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası hummalı bir şekilde devam ediyor. Celal Atik Kapalı Spor Salonu’nda toplanan yardımlarla kente gelen depremzedelerin ihtiyaçları onlarca gönüllü tarafından karşılanıyor. Yetkililer ise vatandaşlardan kuru gıda, temizlik malzemeleri ve iç giyim başta olmak üzere yardım istiyor.

“Mükemmel bir dayanışma var”

Gönüllülerden Semiha Nur Doğru, depremzedeler için yardım kampanyalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Yozgat Valiliğimiz ve Belediyemizce organize edilen afet bölgesine yardım çalışmalarımız sürüyor. Bugün depremin ilk haftasındayız. ve çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.Yardımların buraya ilk gün taşınmasına da destek oluyoruz.Yaptık, yardımı kabul ettik. Bugün depremzedelerimizin aileleri geliyor, onlara yardım ediyoruz. İhtiyaçlarını karşılıyoruz, onlarla tek tek ilgileniyoruz. Mükemmel bir dayanışma var. Bir hafta oldu ama yoğunluk azalmadı” dedi.

“Anlaşılmazdı, ürkütücüydü”

Yozgat’a deprem bölgesinden gelen aileler ise yurt ve pansiyonlarda barındırılmakta ve ihtiyaçları gönüllüler tarafından karşılanmaktadır. Adıyaman’dan Yozgat’a gelen Sakine Berk, “Adıyaman’dan geldik. Anlatılmaz oldu, korkunçtu. Bir an önce oradan ayrılma ihtiyacı hissettik. Artık yaşanacak bir şehir kalmadı.” Orada ev kalmadı, iki katlı sağlam evler kaldı. Burada belediyemiz var, yardımcı oluyor” dedi. dedi.

“Eve döneceğiz”

Deprem felaketinin ardından memleketlerine döneceklerini ve hayatlarına yeniden başlayacaklarını belirten Emine Berk, “Yaşadıklarımız çok kötü ve feci bir şeydi. Çok şükür canımız, çocuklarımız hayatta. Ama bu kadar değil, geri dönmüyoruz, memleketimize dönüyoruz, yine kendi işimizi yapacağız, hayatımızı yeniden kuracağız.” açıklamalarda bulundu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku