sesli sohbet

Dışişleri'nden İsveç'teki rezalete çok sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Danimarkalı aşırı sağcı Stram Kurs partisi lideri Rasmus Paludan’ın Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakarak gerçekleştirdiği eyleme çok sert tepki gösterdi.

“BU BİR NEFRET SUÇUDUR”

Dışişleri Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemizin tüm ikazlarına karşın, İsveç’te bugün (21 Ocak) mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı meydana getirilen aşağılık saldırıyı en kuvvetli şekilde lanetliyoruz. Müslümanları hedef gösteren ve mukaddes değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Bundan dolayı bu bir nefret suçudur.

Bu aşağılık fiil hem de İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa’da ulaşmış olduğu kaygı verici seviyenin de bir başka göstergesidir. İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında lüzumlu işlemleri halletmeye ve tüm ülkeleri ve internasyonal kuruluşları İslam düşmanlığına karşı dayanışma halinde somut tedbirler almaya çağırıyoruz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku