sesli sohbet

DP lideri Uysal’dan Erdoğan’a 14 Mayıs cevabı: Yolsuzluklara, yasaklara…

DP (*14*) Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin hazırlandığı tehlikeli sonuç seçimlerin DP’nin birinci parti çıkmış olduğu 14 Mayıs 1950 seçimlerini hatırlatarak 73 yıl sonrasında aynı gün olacağını açıklamasının arkasından cevap verdi: Yolsuzluklara, yasaklara, yoksulluğa yeter demek için 14 Mayıs’ta gene, tekrardan buradayız!”

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’nin tehlikeli sonuç seçim için “Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim” çağrısının arkasından Adnan Menderes’in 14 Mayıs 1950’de “Yeter söz milletin” diyerek sandıktan zaferle çıktığını hatırlatarak seçimin 73 yıl sonrasında aynı tarihte yapılacağını deklare etti.

Altılı masanın liderlerinden Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Erdoğan’ın DP birinci çıkmış olduğu seçimleri hatırlatmasına toplumsal medyadan yanıt verdi.

Uysal, “Erdoğan, 14 Mayıs’ı işaret etmiş; Biz Demokrat Parti olarak buradayız, aynı yerdeyiz, bekleriz!!! Yerli ve ulusal Şef’e karşı #YeterSözMilletindir diyeceğimiz bigün olacaktır!” ifadelerini kullandı.

Paylaşımından kısa süre sonrasında bir de video bildiri ile seslenen Gültekin Uysal, ”Yolsuzluklara, yasaklara, yoksulluğa #Yeter demek için, “Tek adam rejimi”ne #Yeter demek için 14 Mayıs’ta gene, tekrardan buradayız!” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku