sesli sohbet

Ekrem İmamoğlu İBB’nin Karne Şenliği’nde konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Karne Şenliği’nde çocuklarla bir araya gelerek mutluluklarına ortak oldu. Çocukların ve velilerinin salonu doldurduğu etkinliğe, mitinglere ve İmamoğlu’na ilgi büyüktü.

abone

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Karne almanın heyecanıyla rahat bir nefes almayı hak eden çocukları da unutmayan İBB, sömestr tatilinde ‘Karne Şenliği’ düzenliyor.

Esenler Prof. R. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılarak mutluluklarını paylaştı. Çocuklar ve ebeveynler; çeşitli oyunlar, müzik ve dans gösterileri, atölye çalışmaları ve tiyatro gösterileri ile çok eğlendiler. Miniklerin oyunlarına katılarak mutluluğuna ortak olan İBB Başkanı İmamoğlu’nun sevinci de görülmeye değerdi.

İMAMOĞLU: “TÜM DÜNYA ÇOCUKLARININ MUTLU OLMASINI İSTİYORUZ”

Kültür merkezini dolduran çocukların ve velilerinin yoğun ilgi gösterdiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, minikler ve velileriyle uzun sohbetler edip hatıra fotoğrafı çektirdi. Basın mensuplarına duygularını paylaşan İmamoğlu, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar hem eğlenecek hem çalışacak. İnşallah güzel günlerde onlarla buluşuruz. Gerçekten mutlu olmalarını istiyorum. Çocukların mutlu olduğu şehirler, mutlu şehirlerdir. Çocukların mutlu olduğu ülkeler aynı zamanda mutlu ülkelerdir. Bu etkinliğe katılarak onların mutluluğunu yaşamak ve hissetmek istedim. Dünyadaki tüm çocukların mutlu olmasını istiyoruz” dedi.

MÜZİKLİ DANS VE TİYATRO KOŞUSU

İBB’nin farklı ilçelerdeki 13 kültür merkezinde çocuklara 67 etkinliğin ücretsiz olarak sunulduğu şenlik, sömestr tatili boyunca da devam edecek. Başta minikler olmak üzere tüm İstanbulluların davetli olduğu şenliklerde; müzik, dans, tiyatro ve atölye çalışmaları.

Çocuklar için özenle hazırlanan “Skor Kart Şenliği” kapsamında “Sihirli Çiçek”, Kedilerin Kaybolma Mevsimi, Küçük Deniz Kızı, “Çekirge ile Karınca”, “Kardeşim Al” gibi sahne performansları sergileniyor. Uzaylılar Geldi mi?”, “Karagöz Ağaç Bekçisi” çalınacak. Aynı zamanda İBB Orkestrası’nın “Film Müziği” ve “Neşeli Günler” konserleri de düzenleniyor.

ATÖLYELERDE KEYİFLİ ZAMANLAR

Tüm bunların yanı sıra atölye çalışmaları ile; ‘Süper kahramanları nasıl çizersiniz? Beceriler, kendi atölye çalışmaları ile becerilerine katkıda bulunur. Çakmaktaşlar ve Taş Devri Makineleri resim yapma, kolaj, stop motion, yaratıcı drama, yaratıcı dans, kartopu yapma ve yapay zeka ile fotoğraf geliştirme gibi çocukların hayal gücünü zenginleştiren etkinlikler sunuyor. İBB kültür merkezlerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Karne Şenliği” programına İBB Kültür Sanat sosyal medya hesaplarından ve www.kultursanat.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku