sesli sohbet

Elektrik Tesisatcısı Neler Yapar? Elektrik Pano Kurulum İşleri Nelerdir?

Elektrik Tesisatcısı Neler Yapar? Elektrik Pano Kurulum İşleri Nelerdir?

Firmamız uzun yıllardan beri hızlı ve aktif hizmetler vererek işinde uzman kişilerle hizmet vermektedir. yanı sıra uygun fiyatları ile Sıfırdan veya tadilat işlerinde yaptığımız priz yeri değişikliği anahtar yeri değişikliği ve altyapı elektrik tesisat işlerinde dikkat edilmesi gereken bazı teknik bilgi ve kurallar vardır. Her zaman uygun fiyatı ucuz Beylikdüzü kelimesi  aramak bazen acil bir arıza durumuda bize yakın servis hizmeti almak gerekir.  bunların elektrik tesisatı bir iş yerinin ve evinin tüm ışık güç kaynağı ve belli bölgelerde kullanılmak üzere gereken yerlerde anahtar devresi ve priz konulması gibi gerçekleşir. DaireTadilat işleri   için Elektrikçi Beylikdüzü ile ve yeni bir tesisat altyapısı düşündüğünüz zaman uzman bir  ile Daha güvenli bir altyapı tesisatı kurulumu kararı verdikten sonra belli hususlar vardır.  bu hususlar elektrik temel anlamında topraklaması yapılması binada ve duvarların altından yani sıvı altından  spiral boru ya da boru içinde kabloların döşenmesi ve taşınması güvenli bir yöntem olarak bilinir.  diğer bir konu ise dikkat etmemiz gereken bu tesisatlarda kullanacağımız kablonun prizin ve tüm elektrik tesisatının TSE onaylı  olması ve  İso 9001 9002 belgelerine ve standartlarına  uygun olmasına dikkat etmeliyiz iç tesisat yönetmenliğine uygun yapmanız gerekiyor.

 

 Elektrik Tesisatı Yapmadan Proje Çizilmesi Gerekir mi?

Elektrik alt yapısı yapılırken planıve projeyi bazen bir mimar veya elektrik teknisyeni tarafından yapılır. Ve çizimi yapılmaktadır.   İstanbul İnternet Teknik Servis İç tesisatına başladığınız zaman kendimiz yapmıyor olsak da bi uzman elektrik ustasından destek almamız gerekecektir şimdi elektrik tesisatı çekilirken başlıca neler neler yapılması gerekir. kulun hattı transformatör adıyla elektrik direğinden apartman veya binaya çekilmesi yani ana kolon hattı dediğimiz tesisatın ana besleme kablosu olarak gelen iletkendir.  bu kablo binanın ana girişinden ana panoya gelerek oradan sofradan geçiş yaparak apartmanın ana panosuna hat verilecektir.  binaların dairelerine göre 4 daire 8 daire özel panolar hazırlanarak elektrik sayacı ile beraber aşağıdan yukarıya monofaze ise topraklama nötr ve faz kablosunu dairenin panosuna kadar kolon hattı çekilmesi gerekir.

Sigorta Elektrik Bağlantısı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir ve Şartel Kullanımı Başlıca Kuralları?

Panolarda Sigorta kullanımı evin yada işyerindeki, güç akım alakalı linye gücüne gre yapılması gerekir. Ana şartel ve diğer sigortaların uygun amper gücüne takılması ilerde herhangi kısa devre ve arızalarda kendini kurumaya alması gerekir. Beylikdüzü elektrik ustası  teknik işlerinizin planlı ve doğru yapılmasına dikkat etmeliyiz.

Tavanlarda kablo borusu döşenmesi yapılırken buat ve alıcı bağlantıları lamba linyeleri dikkate alınarak yapılmalıdır.

Bina girişinde ve daire girişinde her 2 panoya kaçak akım rölesi uygun amperi ile beraber takılması gerekir.

bina girişindeki kaçak akım rölesi monofaze ise ampere yangın koruma 300ml olarak daire girişinde ise hayat koruma olarak ona göre amper 30ml takılmalıdır.

Tavan bağlantısı avize montajı için tesisat yapılırken çengel bırakılması ileride avize montajında kolaylık olmasıdır.

Daire tesisatlarında prizler için şortlar 2.5 enya kablo ve lamba sorti için 1.5 enya çekilmesi elektrik borusu içinden  kullanılması gerekir.

Küçük çocukların prizlere parmak sokmaması ve herhangi bir şeyin içine takmaması için prizlerin çocuk koruması olması önerilir.

Bina girişindeki daire sayacının girişinde bir tane sigorta ve çıkışı için de bir sigorta koruma için de monofaze kaçak akım rolesi takmak güvenli bir yoldur.

Elektrikçiler size gece gündüz acil servis veren ustalar olup, Daire içindeki panoda ise odaların sigorta amperi gücüne göre takılması lamba devrelerin linyeleri ayrılıp uygun amper sigorta bağlantıları yapılmalıdır.

UNUTMAYINIZ Kİ DÜZGÜN VE PLANLI BİR SİSTEM KURMAK HAYAT KURTARIR.

TEKNİK SERVİS HİZMETLER

Elektrik Tesisatı İşleri,

Kolon Hattı Ve Kofra Arıza Bakımı Yenileme İşleri,

Klima Elektrik Tesisatı İşleri, Avize Asma İşleri, 

Aplik Montajı Elektrik Tesisat İşleri,

Kombi Elektrik Tesisatı  Ve Şartel İşleri,

Aydınlatma Spot Tesisat Ve Montaj İşleri,

Ev  Tesisat Yenileme, Kaçak Akım Rölesi Arızaları Değişimi,

Şartel Sigorta Değişimi, Ofis Aydınlatma Ve Tadilat İşleri,

Topraklama Hattı Çekimi, Ev İnternet Tesisat Arıza Giderme,

İşyeri Ofis İnternet Arıza Servisi, İnternet Siwich Kablo Tesisatı Çekme İşleri,

İnternet Telefon Kablosu Tesisat İşleri, Led Spot Aydınlatma İşleri,

İnternet Kablosu Test Etme, Ankastre İnternet Kablo Bağlantısı,

Uygun Fiyat Elektrikçi, Acil Elektrik  Servisi,

Güvenlik Kamera  Sistemleri  Kurulumu,

İp Kamera  Sistemleri Kurulumu Servisi,

Wi-Fi Kablosuz Kamera Kurulumu, Güvenlik Kamera Servisi,

Güvenlik Kamera Mobilden İzleme Ayarlama İşleri, Güvenlik Kamera Arıza Bakımı, Uydu Servisi,

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku