sesli sohbet

Elon Musk, Twitter yönetim kuruluna katılacak


Twitter’da şunları söyledi: düzenleyici dosyalama Salı günü Tesla ve SpaceX CEO’sunu 2024’te sona erecek bir dönem için yönetim kuruluna atamayı planladığını duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Musk, yönetim kurulunda kalırken şirketin hisselerinin %14,9’undan fazlasını almamayı kabul etti.

Pazartesi günü Twitter, Musk’ın hisselerinin %9,2’sini satın aldığını bildirdi. Haber, Musk’ın son haftalarda şirketin politikalarını eleştiren ve yeni bir sosyal medya platformuna ihtiyaç olup olmadığını düşünen birçok tweet atmasından sonra biraz sürpriz oldu.

“Kurulumuza @elonmusk’u atadığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyorum!” Twitter CEO’su Parag Agrawal şunları söyledi: cıvıldamak Salı. “Son haftalarda Elon ile yaptığımız görüşmeler sayesinde, Yönetim Kurulumuza büyük değer katacağını açıkça gördük.”
agrawal not alınmış Musk’ın şirketin hem “tutkulu bir inananı” hem de “yoğun bir eleştirmeni” olduğunu ve Musk’ın yönetim kurulundaki varlığının uzun vadeli değer katacağına inandığını söyledi. Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey de Musk’ın “dünyamızı ve Twitter’ın bu dünyadaki rolünü derinden umursadığını” ve Musk ve Agrawal’ın “inanılmaz bir ekip olacağını” belirterek haberi memnuniyetle karşıladı.
Misk tweetlendi “Önümüzdeki aylarda Twitter’da önemli iyileştirmeler yapmak için Parag & Twitter yönetim kurulu ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor!
Musk’ın aklında hangi iyileştirmelerin olduğu tam olarak belli değil. Geçtiğimiz haftalarda Musk, Twitter’da platformun yeterince özgür konuşmaya izin vermediğini öne sürmüş ve algoritmasını açık kaynak haline getirmesi gerektiğini söylemişti. Pazartesi gecesi o da takipçilerine anket yaptı “Bir düzenleme düğmesi isteyip istemedikleri” hakkında, birçok Twitter kullanıcısından bölücü ise uzun zamandır bir özellik talebi.

Pazartesi günü Musk’ın hisse senedi satın alma haberiyle %27’den fazla tırmandıktan sonra Twitter hisseleri yükseldi başka bir %5 Salı sabahı.

Twitter, Musk’ın kişisel markasının önemli bir parçası haline geldi. Siteyi hayranlarıyla bağlantı kurmak ve Tesla’nın hisse senedi fiyatından güncel olaylara kadar her şey hakkında fikir yürütmek için kullandı. Ancak platformdaki varlığı, Tesla’yı özel olarak ele geçirme konusundaki tweet’lerin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir davayla sonuçlanması ve şirket hakkında belirli tweet’lerin önceden gözden geçirilmesini gerektiren bir anlaşmayla sonuçlanması da dahil olmak üzere onu sıcak suya indirdi.

Musk’ın yönetim kurulundaki varlığı, herhangi bir plan için bir eğri olabilir. altı aydan daha kısa bir süredir Twitter’ın CEO’suşirket için vardı.

Wedbush analisti Dan Ives Salı günü bir yatırımcı notunda, “Patlamış mısırdan kurtulmanın ve Musk’ın yönetim kurulunda olduğu önümüzdeki aylardaki gelişmeleri izlemenin zamanı geldi” dedi. Musk’ın yönetim kuruluna katılmasının “hala bir sosyal medya silahlanma yarışında mücadele eden şirket için bir dizi yakın ve uzun vadeli olasılıkları içerebilecek bir dizi stratejik girişime yol açabileceğini” de sözlerine ekledi.

Twitter sözcüsü Adrian Zamora Salı günü yaptığı açıklamada, Musk yönetim kuruluna girdikten sonra bile kurallarına ve topluluk yönergelerine tabi olmaya devam edeceğini ve politikalarını belirlemede doğrudan bir rolü olmayacağını kaydetti.

Zamora, CNN Business’a yaptığı açıklamada, “Twitter, politikalarının ve kurallarının geliştirilmesinde ve uygulanmasında tarafsızlığa kendini adamıştır.” Dedi. “Politika kararlarımız Kurul veya hissedarlar tarafından belirlenmez. Her zaman olduğu gibi Kurulumuz hizmetimizin tamamında önemli bir danışmanlık ve geri bildirim rolü oynamaktadır. Günlük operasyonlarımız ve kararlarımız Twitter yönetimi ve çalışanları tarafından alınmaktadır.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku