sesli sohbet

Enkaz altında şişe kapağıyla su içirdiler! Mucizenin adı Muhammed bebek: 44 saat sonra kurtarıldı!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Hatay’da çöken binanın enkazı altında kalan 2 yaşındaki Muhammed’i 44 saat sonra kurtardılar. Ekipler, 2 yaşındaki Muhammed’e suyu elleriyle içirdi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman Gaziantep, Malatya ve Hatay’da iki deprem büyük yıkıma neden oldu. Depremlerde binlerce insan hayatını kaybetti. Hayatta kalanlar için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Büyük neşe getirdi
Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremlerinde yüzlerce kurtarma ekibi ve binlerce gönüllü enkaz altından bir müjde getirmek için çalışıyor. İstanbul İtfaiyesi Kartal Grup Amirliği, Hatay Defne Mahallesi enkazından 2 yaşındaki Muhammed’i 44 saat sonra kurtardı. Enkaz altında susuz kalan çocuğa şişe kapağıyla su verildi. Muhammed’in kurtarılması büyük sevinç getirdi.

Enkazdan çıkarılan çocuk, sağlık ekiplerine teslim edildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku