sesli sohbet

Erdoğan’dan Denizli’de flaş adaylık açıklaması! Altılı masaya sert sözler! Sünepeler bir aday çıkaramadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konutları 50 Dükkan, Denizli İçmesuyu Arıtma Tesisi ve tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Törende “Bir daha koşamaz” diyerek muhalefet tablosunu ağır sözlerle doldurdu. dedi.

abone

Denizli Çevre Yolu 2. Kısım ve Honaz Tüneli, TOKİ 1449 Konutları 50 Dükkan, Denizli İçmesuyu Arıtma Tesisi ve tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının başlıkları:

Yaklaşık 3,5 yıllık bir aradan sonra, uzun bir hasretin ardından size yeniden sarılmak için diğer yarımız, dostumuz, ortağımız Denizli’deyiz. Denizli’yi özledik. Ama yol boyunca Denizli’nin bizi özlediğini gördüm. Kasabaya ayak bastığımız andan itibaren göstermiş olduğunuz sevgi, sizin de bizi özlediğinizi gösteriyor.

“Sünpeler aday gösteremedi”

Pensilvanya ve Kandil’in desteklediği 4’lü çeteyi konuştuk. 4’ün yetmediğini görmüşler, sayıyı 6’ya çıkarıp sofra kurmuşlar. Masayı kurdular ama masadan aday çıkaramadılar. Kendilerinin aday gösteremeyeceklerini gördüler, bu kez adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Aylardır siyasetin askerlik alanı olduğunu söyledik, adayız. Aday gösteremeyenler kendi topallıklarını kapatmak için yönetimi başka bir alana kaydırdılar. 4.5 yıldır başkanım, öncesi var. Aklın neredeydi? Şimdiye kadar neden söylemedin?

Siyasette adaylık tartışması

2017 yılında milletimizin takdiriyle kabul edilen anayasa değişikliği o kadar nettir ki en ufak bir tartışmaya dahi yer yoktur. Türkiye 2018 seçimleriyle birlikte yeni bir yönetim sistemine geçti, bu konuda saati sıfırladı. 2018’de seçilen Cumhurbaşkanı, zihnen, hukuken ve fiilen yeni düzenin ilk Cumhurbaşkanıdır. Yeni sistemde devlet başkanı unvanını cumhurbaşkanı olarak tuttuk. 3-5 medya animatörü dışında yeni sisteme itiraz edemediler. Her nasılsa, 6. masadakiler aydınlanmayı bir yıl sonra yaşadılar. Ve şimdi Seçim Günü ile ilgili kaos senaryolarının kontrolünü kaybetme korkusunun kalplerini sardığını görüyorum. Milli iradeden başka hiçbir yolu ve yöntemi kabul etmediğimiz için sandıkta tüm rakiplerimizi yendik. Umarım hazırsındır? 14 Mayıs’ta sandıktan zaferle çıkmaya hazır mıyız? Tarihleri ​​vesayet, darbe ve krizlerle dolu olanlar, milli iradenin gücünü anlamakta güçlük çekiyorlar. Utanmadan çıkıp parti binasına ülkenin bayrağını asıyorlar. Rahmetli Menderes, kayınpederine karşı bu sözü söyleyerek milletin kalbine girmişti. Menderes tek parti faşizmi yeter dedi. Faşizmi diriltmeye çalışanlara artık yeter diyelim.

“Vay canına, siz zavallılar ne olacak”

Milli iradenin tercihleri ​​yerine 6 masada dönen dış destekli fırıldaklarla siyaset mühendisliğini deneyenlere yeter diyelim. Vay, zavallı şeylere ne olacak? Ne yazık. Darbe ve terör kalleşliğini bitirirken bile inşallah 14 Mayıs’ta masanın vesayetini sandığa gömer, ülkemizi uzaktan yönetme heveslilerini hüsrana uğratırız. 6. tablodakileri toplayın, FETÖ’yü, PKK’yı, terör örgütlerini koyun, dünya medyasını, eski istihbaratı, siyasetçileri ve emperyalistlerin sözcülerini ekleyin. Bakalım tüm bunlar milli iradenin gücü karşısında ne anlama gelecek. Bütün bunlar bir araya gelse, son 20 yılda ülkemize kazandırdığımız iş ve hizmetlerin yanında ne ifade eder? Yol boyunca, yol boyunca, bugün Denizli bir başkadır. Bugün rahmet vardı. Yağmur da vardı. Bu kareyi doldurdunuz. Ne dedim resmi rakam 80 bin. Yolda olanlardan bahsetmiyorum. Sadece burada söylüyorum.

“Makyajını bırak ve sandığa gel”

Dışarı çık. Vaktini boşa harcıyorsun. Hileleri bırakın ve sandığa gelin. Küresel emperyalizmin himayesine alet olmayı bırakın, millete geçin. Meclis’i devre dışı bırakmaya çalıştınız, FETÖ’cülere alet oldunuz, PKK’ya umut bağladınız, güney sınırlarındaki kaostan bir şey çıkacak mı diye beklediniz. Faizden, dövizden medet umuyordunuz, hamdolsun, o musibetten kurtulduk. Bütün bu süreçte bakmadıkları tek yer milletin kalbiydi. Biz hep milletimizle yollarda yürüdük. En zor anlarda bile milli iradenin üzerinde bir güç tanımadığımızı söyledik. Biz sadece milletimizden destek istedik. Ülkemiz bir yargılama ve seçim sürecinden geçerken bir yandan devlet işini yaparken bir yandan da milletimize sahip çıkıyoruz. Yuvarlak masa etrafında dönen bir yılda 49 ili ziyaret ederek ülkemizin yarısından fazlasını ziyaret ettik. Dünyayı, Türkiye’yi dolaştık, onlar bir masa etrafında dönmekten öteye gidemediler. Dün Bilecik’teydim, Bilecik’in gök gürültüsü ile geldiğini gördüm.

6 kişi cumhurbaşkanına liderlik edecek diye kendi suçlarıyla övünüyorlar. Türkiye’yi kendi milli iradelerine göre vesayet sistemimizle yönetmek istiyoruz dediler. Bütün bu saçmalıkları unut. Biz ne dersek o yeter diyoruz. Söz, karar ve istikbal milletindir diyoruz.

Detaylar geliyor…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku