sesli sohbet

Erdoğan’dan İsveç’teki alçak eyleme sert tepki: “Bunun bedelini bire yüz, bire bin ödetiyoruz, ödeteceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Muğla Gençlik Buluşması’nda, Fethiye ilçesinde gençlerle bir araya geldi. İsveç’in başkenti Stockholm’da terör örgütü PKK’nın yandaşları tarafınca düzenlenen alçak fiil ile ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. İsveç’e fazlaca net bildiri gönderen Erdoğan, “Bunun bedelini bire yüz, bire bin ödetiyoruz, ödeteceğiz” ifadelerini kullandı.

NATO’ya üye olma şartları arasına Türkiye’nin terör örgütleriyle savaşım şartı koyduğu İsveç’te terör örgütü PKK sempatizanları fiil yapmış başkenti Stockholm’da terör örgütü PKK sempatizanları belediye binasının karşısına kurmuş oldukları mekanizma ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maketini asmışlardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da düzenlenen Gençlik Buluşması programında bir gencin mevzuyla ilgili sorusuna şu yanıtı verdi;

“Maalesef İsveç ve Finlandiya NATO’ya girme noktasında bizlerden ricada bulundular. Başta Stoltenberg (NATO Genel Sekreteri) iyi bir dostumuz, iyi bir insan. Ikimiz de peki dedik, kendileriyle bir araya geldik, konuştuk, ettik ve orada bazı sözleşmeler de imzalandı. Fakat biz kendilerine bir şey söyledik. Bak dedik, doğrusu bizlere eğer sizdeki teröristleri teslim etmeyecek olursanız biz bunu aslına bakarsan Meclis’ten geçiremeyiz. Meclis’ten bunun geçmesi için her şeyden ilkin 100’ü aşkın 130 civarında, listeleri de verip, bu teröristleri bizlere vermeniz lazım. Bunlar maalesef bunu yapamadılar. Sonrasında başbakanları kötü bir insan değil bizlere bir ziyaret gerçekleştirmiş oldu. Bu ziyarette de biz kendisine basın toplantısı yaparken sizde Bülent Keneş diye birisi var FETÖ’cü, bu Bülent Keneş’i bizlere deport edin, verin dedik. İlginçtir onların yargısı Bülent Keneş’in bizlere deport edilmesini reddetti. Bunların caddelerinde sık sık aslına bakarsan PKK’nın gösterilerini izliyoruz ve kendilerini de uyarıyoruz. Fakat tüm bu uyarılara karşın ne yazık ki PKK’nın PYD’nin bu gösterilerde durdurulması filan falan diye bir şey söz mevzusu olmadı. Şu anda Meclis başkanlarının bizlere bir ziyareti söz mevzusuydu. Meclis Başkanımız da bu ziyareti reddetti. Zira bunlar hala Türkiye’yi eski Türkiye zannediyorlar. Şu an itibarıyla da bu ziyaret gerçekleşmeyeceği benzer biçimde onların İsveç’te bu duruma karşı eğer bir el koymazlarsa İsveç ile münasebetlerimizi fazlaca daha gerebilir.”

“Bunun bedelini bire yüz, bire bin ödetiyoruz, ödeteceğiz”

Erdoğan, bir tek İsveç ve Finlandiya’da değil Almanya’da, Fransa’da ve İngiltere’de terör örgütlerinin boy göstermeye devam ettiğini belirterek, “Türkiye olarak bunlara karşı tavrımızı buna gore belirleyeceğiz. Attıkları tüm adımlar, Türkiye’de bunlar istediklerini gerçekleştiremedikleri için güya dışarıdan bizi kuşatacaklar. Ya bu şekilde bir şeyi yapamazsınız. Türkiye’de şu anda onuru, gururu dört dörtlük sağlam olan bir iktidar var. Onun için de bundan sonraki süreçte de Tanrı’ın izniyle terörle mücadelede Türkiye’yi dışarıdan kuşatamazlar. Zira Türkiye kendi içinde fazlaca kavi, fazlaca sağlam. Bunlara da bunun bedelini bire yüz, bire bin ödetiyoruz, ödeteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku