sesli sohbet

Erdoğan’dan Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde meydana gelen Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Abone ol

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: 

Her konuşmamızda her adımımızda ifade ettiğimiz 2023’e kavuştuk. Kimi dönemlerde acıların büyükleri, kimi dönemleri ise artan cesaretimizle hatırladık. Ikimiz de yeni yüzyılımızın müjdecisi 2023, Türkiye Yüzyılı yapmak için çalışmalarımızı yaptık. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına kuvvetli bir başlangıç yapma hedefimiz vardır.

Eyt yakında meclise gelecek

Son Kabine toplantımızın ardından EYT’li olarak malum yurttaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturacak emek harcamayı yakında meclisimizin takdirine sunuyoruz Gençlerimizin istihdamı için 6 bakanlık ile başlattığımız 1 milyon yazılımcı projemizi 29 Aralık’ta açıkladık.

Yeni senenin ilk iş gününde 2023’ün ihracat rakamlarını açıkladık. İhracatçılarımızı yine kutlama ediyorum. Geldiğimiz seviyeyi kafi bulmuyoruz. Daha fazlaca çalışacak, daha büyük başarılarımızın müjdesini milletimizle paylaşacağız. Yüzde 25 olarak yaptığımız zam oranımız içimize sinmedi, grup toplantımızda işgören ve emekli zam oranını yüzde 30’a yükselttiğimizi duyurduk.

10 bin gencimizle bir araya geldik

Cumartesi günü Antalya’da Kumluca ve Manavgat’ta yangın ve sel afetleri sonrasında yurttaşlarımıza geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Kumluca’da selden ziyan olan yurttaşlarımıza verdiğimiz destekle toparlandıklarını gördük. Manavgat’ta yanan konutların yerine meydana getirilen konutla ile ne kadar gurur duysak azdır. Pazar günü de gençlerimizin coşkusuna ortak olduğumuz, Volkswagen Arena’da ortalama 10 bin gencimizle bir araya geldik.

Bu sabah Arifiye’de yeni nesil fırtına obüslerin teslim törenine katıldık. Doğal bu fırtına obüsleri dosta itimat, düşmana korku yıkım. Hatırlarsanız Arifiye’deki yapınak, muhalefetin satıldı söylediği fabrikadır. Umarız bu yalanları söyleyenlerin yüzleri birazcık olsun kızarmıştır. Cuma günü İstanbul’da, Rami Kışlamızı Millet Kütüphanemiz olacak. İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın sayılı kütüphanelerinden birinin açılışını yapıyoruz. Orada mimari tekrardan şaha kalkıyor. Cumartesi günü de inşallah Muğla’daki kardeşlerimizle bir araya geleceğiz.

Bir de müjde vermek isterim. Otoyol ve köprü hizmetlerinde yıl boyu herhangi bir artışa gidilmeyecek.

Ayrıntılar geliyor… 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku