sesli sohbet

Ersan Şen çok fena döndü! ‘Ucuz kahraman’ dediği Ekrem İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı ilan etti

Siyasal yasak sonucu sonrası “Ekrem İmamoğlu ucuz kahramanlık yapıyor” diyen Prof. Dr. Ersan Şen, “30 Ocak’ta açıklanacak cumhurbaşkanı adayı Ekrem İmamoğlu” deyip ekledi: “İmamoğlu tabanın adayı şu an da. Bir metro açılışı yapıyor, binlerce insan gidiyor.”

Vizyonun olmazsa olmaz yorumcularından hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, daha ilkin “ucuz kahramanlık yapıyor” dediği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında oluşturulan ‘ihaleye fesat’ davası sonrası ‘u dönüşü’ yapmış oldu. “30 Ocağı beklemeyeceksiniz, sokağın adayı Ekrem İmamoğlu” diyen Ersan Şen, İmamoğlu’na da 30 Ocak’taki o toplantıya git, oradan başkan olarak çıkacaksın” tavsiyesinde bulunmuş oldu. 

‘Ekrem İmamoğlu ucuz kahramanlık yapıyor’

Habertürk TV’de Ersan Şen, Cem Ufak, Şükrü Küçükşahin, Gürsel Tekin, Kürşat Oğuz ve Serap Belet’in moderatörlüğünde Ekrem İmamoğlu’na oluşturulan ihaleye fesat davasını tartıştı. Programa, siyasal yasak kararının peşinden “Ekrem İmamoğlu ucuz kahramanlık yapıyor, sanki siyasal yasak kesinleşmiş benzer biçimde. Git kardeşim sen işine bak” diyen Ersan Şen’in sözleri damga vurdu. 

Altılı Masa başkasıyla seçim kazanamaz

“30 Ocak’ı beklemeye gerek yok, Altılı Masa’nın adayı Ekrem İmamoğlu, kati” diyen Ersan Şen, “niçin” sorusuna da “Altılı Masa bu saatten sonrasında Ekrem İmamoğlu’ndan başkasıyla seçim kazanamaz. Siz İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na bu savaşı açmışsanız bu büyük bir sorundur. Ya halk kazanacak ya vesayet” dedi. 

İmamoğlu’na çarpıcı söz bile buldu

Ardandın da Ekrem İmamoğlu için bulmuş olduğu seçim sloganını açıklayan Ersan Şen, “Bu bir özsevi mücadelesidir, gençlik iradesine sahipleniyor” diyerek sloganı paylaştı. Peşinden da İmamoğlu’na 20 Ocak’ta Volkswagen Arena’da düzenlenecek Duman Konseri’ne gitmesini tavsiye etti. Şen şu şekilde konuştu: 

Defacto adaysın! Git o konsere aday çık!

“30 Ocak’ı beklemenize gerek yok. Sokak diyor ki ‘Benim adayım belli. Gel 20 Ocak’ta ben sana adayın kim bulunduğunu göstereyim’ diyor. Tüm gençleri 20 Ocak’taki Duman konserine çağrı ediyorum. Ve Ekrem İmamoğlu’na da diyorum ki sen defacto adaysın. Git 20 Ocak’taki o konsere, oradan aday çıksın, bitti! Taban bu. Ha gösterirsin göstermezsin o ayrı fakat bitti!”

Daha öce ‘ucuz kahramanlık yapmış oldu’ demişti

Ersan Şen, Ekrem İmamoğlu’na siyasal yasak sonucu çıkmasının peşinden meydana getirilen mitingleri ve İmamoğlu’nun tavrını eleştirmiş ve “Sen belediye başkanısın. Her şey bitmiş benzer biçimde davranma. Ekrem İmamoğlu’nun yapmış olduğu ucuz kahramanlık” diye yüklenmişti…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku