sesli sohbet

Eşiyle kızını kaybeden adam yaşarken “öldü” şimdi de tekrar hayata döndü

HATAY’da ailesinin yanına giden ve depremde eşini ve 22 aylık kızını kaybeden, Antalya’da olmasına rağmen hayatını kaybettiği kaydedilen adam, hatanın düzeltilmesinin ardından adeta hayata döndü. Acılı baba, yetkililere ve gazetecilere teşekkür ederek, “Pazartesi günü saat 14.45 itibariyle hayata döndüm. Artık ağrılarımı daha rahat yaşayabiliyorum.”

abone

Antalya’da yaşayan Furkan Uçar’ın eşi Havva Uçar (33) ile 22 aylık kızı Asya Lina, son birkaç aydır Hatay’ın Antakya ilçesindeki akrabalarını ziyaret ediyor. Kahramanmaraş’ta tüm Türkiye’yi sarsan depremlerin ardından Havva Uçar ve kızı Asya Lina’nın bulunduğu Gül apartmanının 3 kat aşağısı yıkıldı. Furkan Uçar’ın eşi, kızı, kayınpederi, kayınvalidesi, anneannesi ve teyzesi enkaz altında kaldı.

Depremin ikinci gününde Antalya’dan Hatay’a ulaşan Furkan Uçar, çok üzülerek eşi ve kızının cenazelerini alarak Antalya’ya döndü.

Çok sevdiği eşi ve adını iş yeri verdiği kızını toprağa veren kederli baba, eşinin yüzüğünü boynuna, kızının bileziğini de koluna taktı.

E-devlete girmek isterken şok edici bir yanıt aldı.

Henüz acısını yaşamamış olan Furkan Uçar, bazı işlemleri yapmak için giriş yapmak istediği e-Devlet hesabında bir şok daha yaşadı. Hesabına erişemeyen Uçar, 160 e-Devlet Çağrı Merkezi’ni arayıp yardım istediğinde “Ölüm nedeniyle aktivasyonunuz sonlandırılmıştır” yanıtı aldı. Kayıtlarda “ölü” olarak yer alan Uçar, sırasıyla başka kurumlara sevk edilmesine rağmen sonuç alınamadı.

Sesini duyurdu, cumartesi gecesi aradı

İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla sesini duyuran Uçar, yanlışlığın düzeltilmesi için yetkililerden yardım istedi. Haberin yayınlanmasının ardından cumartesi akşamı yetkililer tarafından aranarak kimlik bilgileri sisteme yeniden girilen Furkan Uçar, adeta hayata döndü.

“Hayata Geri Döndüm”

Sorunu gideren yetkililere ve İHA ekibine teşekkür eden Uçar, “Pazartesi günü saat 14.45 itibariyle hayata geri döndüm. Çok şükür artık e-Devletime girebiliyorum. Artık ağrılarımı daha rahat yaşayabiliyorum. 30-35 kişinin böyle bir sorun yaşadığını söyledi. Türk milletinin başı sağolsun” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku