sesli sohbet

Fatih Altaylı, Eda Taşpınar’ı görmezden gelip Diyanet’i hedef aldı!

Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk TV canlı yayınında, camide dini değerleri hiçe sayarak poz veren tasarımcı Eda Taşpınar’a arka çıktı.

Abone ol

Tasarımcı Eda Taşpınar, toplumsal medya hesabı üstünden camide çektirmiş olduğu skandal bir fotoğrafını paylaştı. Bir otelin içinde yer edinen Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin Hassa Camii’nde çekilmiş olduğu belirlenen pozlar toplumsal medyada da büyük tepkilere yol açtı.

Tepkiler geldi, fotoğrafı apar topar sildi

Taşpınar’ın camide çekmiş olduğu skandal fotoğrafların görüntüleri ise toplumsal medyada kısa sürede yayıldı ve tepkilerinde ardı arkası kesilmedi.

Eda Taşpınar ise cami içindeki uygunsuz bir halde, dini değerleri hiçe sayarak çektirmiş olduğu karelerle ilgili olarak gelen tepkiler sonrasında Instagram hesabından fotoğrafları sildi fakat herhangi özür dilemedi.

Fatih Altaylı Diyanet’i hedef aldı

Habertürk TV canlı yayınında, DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ı konuk eden Fatih Altaylı, Taşpınar’ın provokasyonu üstünden Diyanet İşleri Başkanlığını hedef aldı.

Camiden mescit olarak bahseden Altaylı, “Gidilmiş başlangıcında bekleniliyor falan. Diyanet buna soruşturma başlatıyor. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir ekip yerlerde olanlara soruşturma başlatılmıyor. Bu da toplumda inananlar dahil fazlaca ciddi sıkıntılar yaratıyor.” ifadeleriyle Diyanet İşleri Başkanlığını ‘soruşturmaların üzerini kapatmakla’ itham etti.

Altaylı, skandal açıklamasında şunları söylemiş oldu:

“Bugün sıcak münakaşa var. Bir tane Türkiye’de, Instagram’da mı diyeyim… Hayatıyla 10-15 senedir gündeme gelmiş bir hanım var. Bir otelin mescidinde fotoğraf çektiriyor soruşturma açılıyor, otel müşterilerine yönelik bir mescit. Gidilmiş başlangıcında bekleniliyor falan. Diyanet İşleri Başkanlığı buna soruşturma başlatıyor. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir ekip yerlerde olanlara soruşturma başlatılmıyor. Bu da toplumda inananlar dahil fazlaca ciddi sıkıntılar yaratıyor.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku