sesli sohbet

Fatih Erbakan’dan Muharrem İnce çıkışı! ‘İdam cezası geri gelsin’ deyip ekledi: AK Partili olmadık…

Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Muharrem Bey’in (İnce) Milli İttifak’a katılmaması Cumhur İttifakı’nın ilk turda zafer kazanmasına neden olabilir” dedi. “İdam cezası geri gelsin” diyen Fatih Erbakan, 6284 sayılı yasa, Temel Karamollaoğlu, Adnan Oktar ve LGBT hakkında şaşırtan açıklamalarda bulundu.

abone

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Muharrem İnce ile ilgili tartışmalara ilişkin “Milli İttifak için bir kayıptır. Muharrem Bey’in ittifaka katılmaması Cumhur İttifakı’nın ilk turda zafer kazanmasına neden olabilir. Bunu daha çok görüyorum” dedi. Halk İttifakı için faydalı”. TV100 Az önce Konuştum programında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtlayan Erbakan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Halk İttifakı nedeniyle istifa…

-Gençler grubuna gidenler var, gitmeyenler var. Bazı seçmen ve üyelerimiz ittifakın kararını onaylamayarak ayrıldılar ama görüyoruz ki çok daha fazlası geldi. Aldığımız ittifak kararından sonra AK Parti’nin geniş seçmen kitlesi olan Refah Partisi’nin uzantısı olan bu kesimden çok ciddi iltifat ve tebrik tepkileri alıyoruz. Gençler biraz daha duygusal ve heyecanlı yaklaşabiliyor. Hattımızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Geçmişte verdiğimiz sözlerin arkasındayız

– Geçmişte yanlış söylediğimizi sırf bu ahde girdik diye düzeltemiyoruz. İnşallah bunu Meclis’te daha güçlü ifade edeceğiz. Yanlışları düzeltmeye, doğruları tebrik etmeye karar verdik. Eksiklikleri gidermek için bir mutabakat zaptı var.

İttifakın içine girdik, AK partili değildik.

– Şu anda AK Parti üyesi değiliz, diyelim ki geçmişte belirttiğimiz eksiklikler hala var, tüm açıklamalarımızı açıkça mutabakat metnine koyduk. Seçimlerden sonra da bağımsız bir parti olarak çalışmaya devam edeceğiz.

– Biz yanlışlara ortak olmak için değil, yanlışları birlikte düzeltmek için buradayız. Dün söylediklerimiz yanlıştı, bugün söylüyoruz.

Temel Karamollaoğlu’nun nesi var?

– (Temel Karamollaoğlu’nun nesi var?) Temel Bey’in yaşından dolayı bu konuyu fazla açmak istemiyorum. Başkan yardımcılarımız çoğunlukla gerekli cevapları verdiler. “Mücahit Kılıçdaroğlu” sözlerini paylaşmak, Erbakan hocamızın yanında yıllarca çalışmak ve sonunda Kılıçdaroğlu spikeri olma noktasına gelmek. Erbakan hocamızın cezası ev hapsine çevrilmesin diye imza atan milletvekillerinden biri de Kılıçdaroğlu.

“Asgari ücret yetmiyor”

– “Asgari ücreti yeterli buluyor musunuz?” ışık tarafından sorusuna Erbakan, “Bulamıyoruz tabi ki 13-14 bin lira olmuştur. Şu anda açlık sınırı 9600 lira, asgari ücret açlık sınırının altında.”

Refah’a kaç oy?

– Son olarak Aralık ayında Türkiye’de bir anket yaptık. 1600 denek ile… Kararsızların dağıtılmasından sonra yüzde 8.5 civarında oy aldık, 1 yıl önce yaptığımızda yüzde 9 civarındaydı. 8.9.10 aralığında bir derecemiz olduğunu varsayalım. Halk İttifakına katılımımızla daha da artacaktır.

“Kendi listemizle seçime gideceğiz”

– “Işık olarak kendi listelerinizden giriyorsunuz değil mi?” sorusuna Erbakan, “Bütün seçim bölgelerine listelerimizle, bağımsız adaylarımızla giriyoruz ve burada seçmen baraj kaygısı yaşamadan yeniden Refah Partisi’ne oy verebilecek.” cevapladı.

‘İdam cezası geri gelmeli’

– Ölüm cezası geri getirilmelidir. İndirimleri kaldıralım, iyi hal indiriminden kurtulalım, aile içi şiddeti Türk Ceza Kanunu’na göre ayrı bir suç olarak işleyelim, indirim sebeplerinin işkence, zulüm gibi suçlara uygulanmamasını sağlayalım.

6284 sayılı yasaya neden karşı çıkıyorsunuz?

– Bir parti 30 milyon kadının oy kullanacağı bir seçime giriyor ve bu parti kadın düşmanı olacak, oy almak istiyor, böyle bir şey olur mu? Muhalefetimiz ideolojik değil, sosyolojik ve hukukendir. Boşanmaların artmasına neden oldu.

– “Kadınların öldürülmesini önleyeceğim” yasasını çıkardınız. Madem engellemediniz, arttırdı, en azından azaltamadı. Bunun yerine boşanmalar arttı, 2 milyon baba evden uzaklaştı, milyonlarca çocuk babasız kaldı…

LGBT dernekleri kapatılmalı

Candaş Tolga Işık “LGBTİ derneklerinin kapatılmasını istiyorsunuz değil mi?” “Evet, örgütlenmelerine, propagandalarına ve normalleşmelerine karşıyız. Her zaman ifade ederiz. Maalesef son dönemde 22 LGBTİ derneği açıldı. Elbette bunların önüne geçilmelidir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku